STRONA GŁÓWNA Oddział przedszkolny
SZKOŁA PODSTAWOWA IM. TONY'EGO HALIKA
W GÓRZNEJ
 

ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY

 2012/2013

 

GRUPA I
Wychowawcy: Beata Kujawa i Przemysław Szałer

 

GRUPA II

Wychowawca: Kinga Lewandowska

AKTUALNOŚCI
 

BAL  KARNAWAŁOWY

Luty mimo, że najkrótszy to w szkole Podstawowej im. T. Halika w Górznej najbardziej pracowity miesiąc. Przedszkolaki już od początku miesiąca zastanawiały się nad przebraniem na bal karnawałowy. Ponad 50 postaci bajkowych, zwierząt i owadów bawiło się w rytm skocznej muzyki. Rodzice pomogli przygotować przekąski i napoje a nauczyciele organizowali ciekawe pląsy. Obserwując wyczyny maluchów, śmiało można stwierdzić, że nie jeden odnalazł by się na scenie „You can dance”. Wszak zajęcia muzyczne z wychowawcami rozwijają ich poczucie rytmu i słuch. Środa w przedszkolu była dniem tańca i radości. Tylko pod koniec dnia niektóre dzieci posmutniały, że już trzeba iść do domu. Na szczęście za rok kolejny bal. Ciekawe jakie stworki zjawią się tym razem?

GALERIA

ŚW. MIKOŁAJ

6 grudnia o godz. 11.00 św. Mikołaj odwiedził Oddział Przedszkolny. Dzieci przywitały tego niezwykłego gościa piosenką. W zamian Mikołaj zaczął wręczać paczki, w których były słodycze i zabawki. Wszystkie dzieci były z nich  bardzo zadowolone.  Podczas rozdawania prezentów nie zabrakło pytania o zachowanie dzieci. Okazało się, że wszyscy, przez cały rok byli bardzo grzeczni i zapewniali, że pozostanie tak do następnej wizyty św. Mikołaja.

GALERIA

ANDRZEJKI

30 listopada Oddział Przedszkolny świętował Andrzejki. Były tańce przy największych hitach dziecięcych, wróżby i słodki poczęstunek przygotowany przez p. Chodała i p. Albin. Szkoda, że wszystko co dobre szybko się kończy.

GALERIA

 

DZIEŃ MISIA

 

Dnia 25 października 2012 roku w Oddziale przedszkolnym w Górznej w grupie 5 i 6-latków odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców pt. Światowy Dzień Pluszowego Misia. Dzieci przyniosły do przedszkola swoje ukochane misie. Wspólnie z rodzicami słuchały opowiadania "Puchatku, cierpliwości" uczyły się piosenki "O kochaniu misia" oraz wypełniały kolorowanki, Na zakończenie zajęć mamy naszych pociech: pani Małgorzata Grzywna i Michalina Murach przygotowały dla dzieci słodki poczęstunek.

 

ZOBACZ GALERIĘ

Lekcja przyrody

Dnia 6.11.2012 5 i 6-latki uczestniczyły w lekcji przyrody prowadzonej przez p. Marię Jaszczyk nauczycielkę przyrody w Szkole Podstawowej w Górznej. Mieliśmy okazję oglądać straszyki, patyczaki, żółwia stepowego i wodnego, oraz dowiedzieć się co to są stawonogi.

POWRÓT

 


Szkoła Podstawowa
w Górznej

"Szkołą z Klasą"

 


Copyright © 2005 by Versinon. Wszystkie prawa zastrzeżone.