STRONA GŁÓWNA > WYDARZENIA

NAJNOWSZE INFORMACJE
rok szkolny 2011/2012

 
 
ŚWIĘTO  SZKOŁY
 

13 czerwca obchodzono 4 rocznicę nadania imienia Tony’ego Halika Szkole Podstawowej w Górznej. Na święcie szkoły zjawili się liczni goście: rodzice, emerytowani nauczyciele, przedstawiciele władz wsi i przyjaciele szkoły. Po podziękowaniach za przybycie i uroczystym odśpiewaniu hymnu państwowego na scenę wkroczyły dumne przedszkolaki, ze swoim papa smerfem. Występy maluchów z pewnością przypadły publice do gustu. Po nich, jedna z uczennic szkoły zaprezentowała miejsce, do którego udała się dziatwa z naszej szkoły, a gdzie z pewnością nie dotarł w swych podróżach patron szkoły. Opowieść o akcji MoonCam pod patronatem NASA przeprowadzonej dzięki pani Marii Jaszczyk zachwyciła zgromadzonych. Wszyscy zgodnie mogli stwierdzić że tak naprawdę księżyc jest na wyciągnięcie ręki. Po krótkiej prezentacji, przyszedł czas na występy artystyczne uczniów ze szkoły podstawowej. Na zakończenie z okazji trwających mistrzostw piłkarskich odśpiewano radosne „Koko Koko Euro Spoko”. W miłej atmosferze uczniowie i goście opuściliby mury szkoły, ale z niespodzianką przybył posłaniec, który rozdał wszystkim pizzę! Dzięki życzliwości myśliwych z koła łowieckiego „Kuropatwa” dzieci nie tylko z uśmiechem na ustach, ale także z pełnymi żołądkami rozeszli się do domów  

 

Zobacz galerię

 

CeZik z Żywiołami!

29-go kwietnia w Magazyn Caffee odbył się koncert Cezarego Nowaka, szerzej znanego jako CeZik. Mimo, iż jest on głównie gwiazdą dzisiejszego Internetu, występował także w telewizji np. u Szymona Majewskiego jako „Chłopak na opak”. Korzystając z przybycia w nasze rejony gościa z Gliwic druhna Iwona Kowalska postanowiła zaprosić go do Szkoły Podstawowej im. T. Halika w Górznej. Aktualny rok szkolny nosi nazwę „Szkoła z pasją”, a tej pan CeZik ma pod dostatkiem. Zarówno artysta jak i jego menager „Borówka” wywarli bardzo pozytywne wrażenie na dzieciach ze Szkoły Podstawowej w Górznej. Pan CeZik chętnie odpowiadał na wszelkie pytania uczniów, z których mogliśmy się dowiedzieć nie tylko jak śpiewać od tyłu i skąd czerpać pomysły, ale również jak się mówi po Śląsku. Pan CeZik zdradził również, że przed 5 lat był harcerzem i bardzo miło wspomina wszystkie obozy i leśne harce. Jesteśmy wdzięczni za przybycie i pokazanie swojej pasji, szczególnie, iż pan CeZik zrobił to całkowicie bezinteresownie, nieodpłatnie i wydłużył swój powrót do domu po miesięcznej trasie koncertowej. Oby więcej było takich artystów! Życzymy dalszych sukcesów i niegasnącego zapału do pracy.

I.K.

Zobacz galerię

 
 
NOWI UCZNIOWIE W SZEREGACH NASZEJ SZKOŁY
 

14 października uczniowie klasy I przeżyli szczególny dzień, ponieważ tego dnia odbyło się uroczyste pasowanie na uczniów. Przygotowania do tego dnia rozpoczęły się już kilka tygodni wcześniej. Pierwszacy poznawali szkołę, kolegów, zaznajamiali się ze swoimi prawami i obowiązkami, wdrażali się do wspólnego życia w społeczności szkolnej. Pomagała im w tym wychowawczyni, pracownicy szkoły i oczywiście rodzice. Drugoklasiści i trzecioklasiści przywitali serdecznie młodszych kolegów i koleżanki wspaniałym programem artystycznym, po którym nastąpiła część oficjalna; wprowadzono sztandar szkoły, odśpiewano hymn Polski i w obecności wzruszonych rodziców pierwszoklasiści złożyli ślubowanie na sztandar szkoły. Wszyscy zobowiązali się, że będą dobrze wykonywać swoje obowiązki, będą dobrymi uczniami ku radości swoich rodziców i nauczycieli. Po ślubowaniu każdy uczeń został pasowany na ucznia przez Panią Dyrektor wielkim ołówkiem oraz otrzymał pamiątkowy dyplom. Były również słodkie prezenty.

W imieniu nauczycieli i całej społeczności szkolnej, życzymy uczniom klasy pierwszej powodzenia i samych sukcesów w nauce.

 


POWRÓT

 
Szkoła Podstawowa
w Górznej
"Szkołą z Klasą"
 

Copyright © 2005 by Versinon. Wszystkie prawa zastrzeżone.