STRONA GŁÓWNA > WYDARZENIA

NAJNOWSZE INFORMACJE
rok szkolny 2009/2010

 
 
ŚLUBOWANIE KLASY I

  

 Bardzo ważnym momentem w życiu każdego małego człowieka jest ślubowanie i pasowanie na ucznia klasy pierwszej. Uroczystość ta w naszej szkole odbyła się 23 października w obecności kolegów i koleżanek z przedszkola i starszych klas oraz rodziców.

            Kandydaci na uczniów z przejęciem i powagą powtarzali słowa przysięgi. Uroczystego pasowania dokonała dyrektor Krystyna Zarębska.

Po części oficjalnej uczniowie przedstawili program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności, jakie ćwiczyli przez pierwsze tygodnie pobytu w szkole. Pomimo ogromnej tremy poradziły sobie świetnie - śpiewając piosenki, recytując wiersze, dały z siebie wszystko.

            W imieniu całej społeczności szkolnej życzymy, już pełnoprawnym jej członkom, samych sukcesów, dotrzymania przyrzeczeń i tego, aby szkoła byłą dla nich miejscem radosnego zdobywania wiedzy.

 

 

Spotkanie wspomnień z dniem dzisiejszym

Szkołę Podstawową w Górznej spotkała przyjemna niespodzianka, która spowodowała nagły powrót wspomnień. Wspomnienia te dotyczą powojennych początków pracy szkoły. Wywołali je przemili goście : córka pierwszego kierownika szkoły Zygmunta Jabłońskiego -Pani Zofia Duda. Towarzyszyła jej również najbliższa rodzina. Wcześniej Pani Duda wysłała do szkoły informację o pracy swego taty w życiu i o początkach szkoły. Po przyjeździe była mile zaskoczona pamięcią uczniów. W szkole powstał kącik pamięci jej pierwszego kierownika , a uczniowie pamiętają o nim również zapalając znicz na grobie pana Jabłońskiego, który to znajduje się na tutejszym cmentarzu.

Renata Ekman

...przywitanie Gościa przez Panią Dyrektor Krystynę Zarębską...

 

...Pani Zofia Duda przed uczniami naszej szkoły...

 

...w jednej z klas...

 

...przy tablicy poświęconej swojemu ojcu Zygmuntowi Jabłońskiemu

 


POWRÓT

 
Copyright © 2005 by Versinon. Wszystkie prawa zastrzeżone.