STRONA GŁÓWNA > WYCIECZKI SZKOLNE


WYCIECZKI

Rok szkolny 2011/2012

 

Wycieczki piesze, rowerowe i autokarowe nie są dla nas nowością. Wystarczy tylko wyjść za szkołę i już mamy przed oczyma przepiękną okolicę z rezerwatem przyrody "Uroczysko Jary".
Na rowerach możemy odwiedzić wiele ciekawych przyrodniczo
i historycznie miejsc, jednak zdarzają się nam i dalsze wycieczki, które odbywamy autokarem lub pociągiem.


 

Wycieczka przyrodnicza do "Zwierzyńca"

Dnia 19 października 2011 roku klasa II i III wybrała się na wycieczkę do nadleśnictwa w Złotowie na zajęcia przyrodnicze w Zielonej Klasie. Na miejscu ujrzeliśmy tablicę informacyjną, która pomogła nam w zwiedzaniu całej okolicy. Na początku Pan leśniczy wybrał się z nami na spacer po parku Zwierzyniec.

Zobacz galerię

W drugiej części spotkaliśmy się w Zielonej Klasie w budynku Nadleśnictwa. Było ciekawie, widzieliśmy dużo znanych i nieznanych zwierząt, oczywiście wszystkie były wypchane, dzięki temu mogliśmy przyjrzeć się im z bliska. Z wielkim zaciekawieniem oglądaliśmy zwierzęta i ptaki które żyją w naszych lasach, parkach i na polach. W naszej pamięci został ptak który nazywa się Lodówka. Zajęcia były ciekawe i pouczające, dostarczyły nam dużo informacji zwierzętach i przyrodzie. Myślimy że nasze panie częściej będą nam organizowały takie lekcje.

Monika Taras, Marika Wasilewska


 

POWRÓT


Szkoła Podstawowa
w Górznej
"Szkołą z Klasą"Copyright © 2005 by Versinon. Wszystkie prawa zastrzeżone.