STRONA GŁÓWNA > WYCIECZKI SZKOLNE


WYCIECZKI

Rok szkolny 2009/2010

 

Wycieczki piesze, rowerowe i autokarowe nie są dla nas nowością. Wystarczy tylko wyjść za szkołę i już mamy przed oczyma przepiękną okolicę z rezerwatem przyrody "Uroczysko Jary".
Na rowerach możemy odwiedzić wiele ciekawych przyrodniczo
i historycznie miejsc, jednak zdarzają się nam i dalsze wycieczki, które odbywamy autokarem lub pociągiem.


Wycieczka do Osieka

2 października  uczniowie klas I-III oraz dzieci z oddziału przedszkolnego złożyły wizytę w Muzeum Kultury Ludowej w Osieku. Zajęcia i pokazy edukacyjne dotyczyły tematu "Jesień w polu i zagrodzie". Uczniowie zwiedzali poszczególne chaty, w których zapoznali się z: tkaniem , przędzeniem i obróbką lnu, omłotami i czyszczeniem ziarna, kiszeniem kapusty, szyciem sieci, smażeniem powideł produkcją syropu z buraków, robieniem masła , pracą kowala.
Zajęcia te były okazją do wzbogacania wiadomości o pracy na wsi w dawnych czasach. Uczniowie mogli własnoręcznie wykonywać niektóre prace, na pewno na długo pozostaną one w ich pamięci.

Lekcja w terenie

Pewnego ranka uczniowie klasy III wraz z wychowawczynią wybrali się na wycieczkę do lasu. Lekcja w terenie okazała się bardzo ciekawa , dzieci obserwowały warstwy lasu ich mieszkańców i roślinność, zbierały  ciekawe okazy do kącika przyrody , robiły pomiary i zapisywały na kartce. Było wspaniale już nie możemy doczekać się następnej wyprawy do lasu.

 


POWRÓT

 
Copyright © 2005 by Versinon. Wszystkie prawa zastrzeżone.