STRONA GŁÓWNA > PRACE PISEMNE UCZNIÓW


Rok szkolny 2010/2011

Sprawozdanie
z uroczystego powitania wiosny.

 

      Dnia 24 marca o godzinie 11.30 w Szkole Podstawowej im. Tony'ego Halika w Górznej, odbył się apel z okazji dnia wiosny.

      Najpierw przywitano wiosnę kolorami. Uczniowie z każdej klasy zaprezentowali się w barwach, które wcześniej wylosowali. Klasa pierwsza przebrała się w czerwienie, klasa druga zaprezentowała się w kolorach niebieskich, trzecia ubrała się na czarno, klasa czwarta na brązowo, a piata na zielono. Najstarsi uczniowie klasy szóstej wystąpili w barwach fioletu. Kolejnym punktem uroczystości była prezentacja znanych postaci Europejczyków ; piosenek i wierszy. Następną atrakcją były wpisy do Księgi Guinnessa. Polegało to na tym, że uczniowie, którzy w szczególny, pozytywny sposób wyróżniają się na tle innych, wpisywali się do szkolnej Księgi Rekordów Guinnessa. Na koniec, a by tradycji stało się zadość, spaliliśmy marzannę. Uroczystość zakończyła się o godzinie 12.30.

      Uważam, że tan apel był interesujący, ponieważ można było dowiedzieć się  z niego wiele ciekawych rzeczy o ławnych ludziach oraz o krajach, z których pochodzą.

Aleksandra Kotlińska, klasa VI

" Mój przyjaciel Pluszak "

       Pewnego dnia, gdy mieli już zamykać sklep podeszła do mnie pewna pani. Obejrzała wszystkie zabawki, ale jednak wybrała mnie.

      Jestem małym, białym misiem. Mam różowe spodenki i niebieską kokardkę na szyi. Pojechałem z tą panią do domu, gdy dotarliśmy na miejsce, położono mnie pod choinkę w pudełku. Dwoje dzieci biegało obok mnie, potem ktoś wziął mnie do rąk. Otworzył pudełko i bardzo się ucieszył. Była to mała dziewczynka, nazywała się Ola. Bawiła się razem ze mną i innymi pluszakami. Potem wszędzie mnie ze sobą zabierała. Chwaliła się mną swoim koleżankom. Z wiekiem Ola  coraz mniej  się ze mną bawiła. Poszła do szkoły i miała mało czasu dla mnie.

      Dziś stoję na półce i patrzę jak Ola rośnie. Czasami coś do mnie powie, więc nie czuję się ta bardzo samotny.

Aleksandra Kotlińska, klasa VIPOWRÓT

 Szkoła Podstawowa
w Górznej
"Szkołą z Klasą"

Copyright © 2005 by Versinon. Wszystkie prawa zastrzeżone.