STRONA GŁÓWNA > SZKOŁA Z PASJĄ

 
ROK SZKOLNY 2011/2012
 
SZKOŁA Z PASJĄ
 

LEKCJA Z MYŚLIWYM

Dnia 24.01. 2012 r. do Szkoły Podstawowej im. Tony’ego Halika w Górznej zawitał pan myśliwy – Zbigniew Dudzik. Już w pierwszych minutach spotkania zapowiadało się ciekawie. Pan opowiadał klasom 1, 2 i 3 o zwierzętach leśnych, ich godach i stadach. Już wiemy że wataha to stado wilków i dzików. Uczyliśmy się też gwary łowieckiej. Jest ona niezwykle ciekawa. Usłyszeliśmy również odgłosy zwierząt, które zademonstrował nam pan myśliwy. Jest w tym znakomity. My też próbowaliśmy, ale okazało się, ze jest to strasznie trudne. Spotkanie z panem Zbigniewem Dudzikiem i jego pasją bardzo nam się podobało.

Uczennica klasy III Martyna Kędzia
 

Dnia 24.01.2012 r. odwiedził nas pan Zbigniew Dudzik . Pasją pana Dudzika jest myślistwo. Pan opowiadał nam o zachowaniach i różnych gatunkach zwierząt leśnych. Dowiedziałam się na przykład, że na lisa ,mówi się „rudy” a na kuropatwę „pióro”. Najbardziej spodobało mi się opowiadanie na temat godów zwierząt, np. dorodna sarenka biega w kółko a piękny, silny kozioł w ślad za nią, gdy ją dogoni to już są razem. Na koniec spotkania zadawaliśmy panu Dudzikowi pytania a pan bardzo szczegółowo odpowiadał. Widać, ze to jest człowiek z pasją. Był to bardzo miło i ciekawie spędzony czas.

Uczennica klasy III Julia Cieślik.

ZOBACZ GALERIĘ

Warsztaty pszczele

Tydzień przed feriami zimowymi na zaproszenie klasy I, II i III na zajęcia lekcyjne przybyła pani Maria Jaszczyk, pasjonatka pszczelarstwa.

Dzieci zobaczyły z bliska ul pszczeli, ramki z węzą, dymkę i formy silikonowe do wyrobu świec z wosku pszczelego. Dowiedziały się, że bartnik to dawny pszczelarz i że pszczoły mieszkały kiedyś w barciach czy kószkach. Poznały legendę o patronie pszczelarzy św. Ambrożym, jak również wiele zwyczajów pracowitych pszczół. Teraz już znają nieocenioną wartość tych owadów, które zapylają, produkują miód, wosk, obnóża pyłkowe, propolis (kit pszczeli) i mleczko pszczele. Wiedzą też, że jad pszczeli jest czasem bardzo niebezpieczny, szczególnie dla osób uczulonych. Dzieci dowiedziały się co trzeba zrobić w razie użądlenia i przećwiczyły jak się w takim wypadku zachować. 

ZOBACZ GALERIĘ

POWRÓT
Szkoła Podstawowa
w Górznej
"Szkołą z Klasą"
 

Copyright © 2005 by Versinon. Wszystkie prawa zastrzeżone.