STRONA GŁÓWNA > SZKOŁA Z KLASĄ

ROK SZKOLNY 2010/2011

Odblaskowe pierwszaki

Pierwszaki z naszej szkoły  otrzymały  23 września  odblaskowe prezenty - piękne opaski i uśmiechy. Mają sprawić, by dzieci były bardziej widoczne na drodze.                       

"Bezpieczna droga"

11 października 2010 roku odbyło się spotkanie z przedstawicielem policji  panią Alicją Fidler . Jego celem było przypomnienie dzieciom zasad bezpiecznego uczestniczenia w ruchu drogowym.

Lekcje przyrody

Przyroda może być ciekawa. Uczniowie jak przystało na dociekliwych następców Tonego Halika uczą się jej pilnie

 

Ola z Anią odkrywają nowe lądy :)

 

Każdego ciekawią dzieje życia na ziemi.

Konkurs

 

W dniu  26 listopada 2010 r. -  odbył się szkolny etap V Konkursu Matematyczno-Przyrodniczego. Wzięli w nim udział wszyscy uczniowie klasy VI - 10 osób. Pozostali trzymali mocno kciuki.

 

Wigilia w klasie drugiej

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, 21 grudnia na godz.17.15 uczniowie klasy drugiej zaprosili rodziców na spotkanie integracyjne. W świątecznej atmosferze, pięknej scenografii dzieci przedstawiły program artystyczny pt. Boże Narodzenie tuż, tuż....przeplatany wspólnym śpiewaniem kolęd. Celem spotkania było przypomnienie o pięknych, często zapomnianych tradycjach, obrzędach bożonarodzeniowych naszego narodu. Później  uczniowie obdarowali się drobnymi upominkami, przygotowanymi z tej okazji. Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem. Przy wigilijnym stole kiedy gwiazdka zaświeci wokół jasnej choinki siądą rodzice, dzieci. Już złożone życzenia na nadchodzące święta brzmi kolęda, taki dzień długo się pamięta.


 

Wizyta pana E. Krämera

W dniach 10. i 12. stycznia przybył do nas pan Erich Krämer z Niemiec. Wszyscy w szkole byli zachwyceni odwiedzinami, zwłaszcza uczniowie, którzy na pamiątkę dostali odblaski w kształcie misia. 10 stycznia pan Krämer współprowadził zajęcia w klasach 1-5 i w przedszkolu, 12-go zaś w klasie najstarszej, czyli szóstej. Wszystkim szybko mijał czas na lekcji języka niemieckiego. Klasa pierwsza bawiła się kolorami, druga – pomagała ubrać pana Krämera od stóp po czubek głowy, trzecia świętowała urodziny Oliwii (koleżanki z klasy), czwarta zaś klasa wcielała się w rolę członków rodziny a piata poznała kierunki marszu. Uczniowie szóstej klasy nauczyli się śpiewać piosenkę urodzinową. Po wizycie w przedszkolu, wszystkie dzieci dowiedziały się jak powiedzieć po niemiecku: dziękuję, do widzenia oraz dzień dobry. To spotkanie było niezwykłe i z pewnością pozostanie w naszej pamięci przez długi czas. Z niecierpliwością będziemy czekać na kolejne spotkanie.


W klasie drugie pan Erich Kraemer odpytywał uczniów z części garderoby.


Na koniec każdy dostał super odblaski w kształcie misia - kl. II


Klasa IV wcielała się w rolę członków rodziny


Pamiątkowe zdjęcie z panem z Niemiec chciał mieć każdy


Klasa IV również bardzo cieszyła się z prezentu


Nawet przedszkolaki nauczyły się ładnie mówić "Danke" za otrzymany odblask


Każdy przedszkolak grzecznie czekał na swoją kolej


Wspólne zdjęcie grupy przedszkolnej z wychowawczynia panią Beata Kujawą i panem Erichem KraemeremKlasa pierwsza na początku się bała...


...ale później grzecznie słuchali każdej zagadki gościaKlasa piąta uczyła się kierunków. Szymon tłumaczy drogę przez przeszkody Danielowi


Wspólne zdjęcie na tle budynku szkołyW klasie szóstej sprawdzano nawet poprawność gramatyczną w zeszytach.. na szczęście dziewczęta nie miały większych problemów


Klasa szósta z Panem Kraemerem, szkoda, że za rok ich już nie będzie..

KLASA III PRZEDSTAWIA

4-go kwietnia klasa trzecia wcielając w życie tematykę zajęć "auf der Ritterburg"- (na zamku) wymyślili i zaprezentowali własną historią królewskiego rodu. Oto dzielny Ritter (rycerz) przybyły na włości pragnie poślubić piękną Prinzessin (księżniczkę). Prosi zatem Koenig (króla) und Koenigin (królową) o rękę ich Prinzessin. Surowy Koenig jednak postawił warunek: "zabij den Drachen (smoka)". Nie zniechęciło to walecznego Ritter, który natychmiast pogdnał na swym Pferd (koniu) do groty Drachen (smoka). Po ciężkim boju Drachen został zabity. Ritter ponownie wrócił na Ritterburg i oświadczył się pięknej Prinzessin. koenig zgodził się na ślub a przyszła para młoda udała się do Koch (kucharza) aby upiekł im pyszny, wielki tort na wesele. Po pewnym czasie, gdy odbywało się wesele Ritter i Prinzessin pojawił się straszny Geist (duch). Jednak ani Prinzessin ani Ritter nie pozwolili aby cokolwiek zepsuło im zabawę. Przegnali Geist na cztery wiatry i żyli długo i szczęśliwie...

Mimo, że historyjka nie zapiera tchu w piersiach, dla nas jest najpiękniejsza - bo nasza. Przedszkolakom tez się podobała, a i klasa 1 i 2 oglądały nasze popisy aktorskie z zaciekawieniem. zobaczcie sami.

FOTO GALERIA
 

POWRÓTSzkoła Podstawowa
w Górznej
"Szkołą z Klasą"
 

Copyright © 2005 by Versinon. Wszystkie prawa zastrzeżone.