SPORT W NASZEJ SZKOLE
ROK SZKOLNY 2012/2013


 

WIOSENNA OLIMPIADA SPORTOWA KLAS I-III

Pod takim tytułem dnia 27 maja 2013 roku panie: Renata Ekman, Zofia Stachowiak-Marciniak oraz Barbara Dudzik zorganizowały zawody sportowe klas I-III.  W sportowych zmaganiach wytypowane drużyny konkurowały w wyścigach rzędów, a ich zadaniem było jak najszybsze: przejście w tunelu, pokonanie wyznaczonego dystansu z „jajkiem” na łyżce, podawanie piłki nad głową w rzędach , slalom z piłką między pachołkami .  Propozycje tych zabaw wcale nie należały do najłatwiejszych. Dzieci z wielkim entuzjazmem i zaangażowaniem podejmowały kolejne wyzwania. Wszyscy jednak przestrzegali ustalonych reguł i wzajemnie się dopingowali. Nikt się nie poddawał mimo potknięć czy upadków. Podczas imprezy panował  gwar i wesoła, przyjemna atmosfera. Nie było wśród uczestników przegranych. Wszystkie klasy zostały nagrodzone pamiątkowymi dyplomami oraz medalami „SUPER SPORTOWCA”.

 

Gminny Turniej Halowej Piłki Nożnej

 

12-go marca w Szkole Podstawowej w Świętej odbył się turniej halowej piłki nożnej chłopców. Reprezentacja naszej szkoły zajęła w nim VI miejsce. Cała drużyna zasługuje na pochwałę za ambicję i wzorową postawę na boisku i poza nim.

Reprezentacja szkoły w składzie (od lewej): Patryk Grelewski, Kamil Frączek, Szymon Kobryń, Szymon Kurdek, Daniel Kowalik, Paweł Michta, Oskar Kurdek, Miłosz Bzdawka.

 

 

MISTRZOSTWA POWIATU
W WARCABACH

 

W środę 6 lutego odbyły się w naszej szkole Indywidualne Mistrzostwa Powiatu w Warcabach Klasycznych. W progi Szkoły im. T. Halika przybyło ponad 40 osób z 8 szkół powiatu złotowskiego. Wybiła 10:00. Pani Dyrektor Krystyna Zarębska powitała serdecznie wszystkich przybyłych, udzieliła kilku wskazówek dla pozbycia się stresu i życzyła wygranej. Organizator – pan Andrzej Szczygieł skrupulatnie notował wszystkie wyniki, dbał by nikt nie rozpraszał grających i by współzawodnictwo odbywało się w duchu „fair play”. Na bieżąco można było śledzić wyniki rywalizacji, jednak do końca nie było wiadomo kto zwycięży. Dopiero ok. godziny 13:00 wręczając piękne dyplomy i medale rozwiano wątpliwości uczestników turnieju.

 

WYNIKI

 

W kategorii dziewcząt:

 

1. Cieślik Marta SP Górzna
2. Wróblewska Izabela SP Sławianowo
3. Skowrońska Agnieszka SP Górzna
4. Wójcik Julianna SP Sławianowo
5. Futerska Wiktoria SP Radawnica
6. Vansalloqanaj-Guzek Vanesa ZSS nr1 Złotów
7. Rakowska Julia SP Zalesie
8. Smusz Julia SP Lotyń
9. Brzezińska Wiktoria SP Zalesie
10. Banach Maja SP Lipka
11. Węglewska Zuzanna SP Skórka
12. Skiba Karolina SP Radawnica
13. Węglewska Aleksandra SP Skórka
14. Kopczyk Natalia SP Lipka
15. Jurowska Katarzyna SP Lotyń
16. Witkowska Agata ZSS nr1 Złotów

 

W kategorii chłopców:

 

1. Gliniecki Bartosz ZSS nr1 Złotów
2. Murawski Tomasz SP Radawnica
3. Kamiński Michał SP Lipka
4. Kozłowski Robert SP Zalesie
5. Szewczyk Mamil SP Lotyń
6. Michta Paweł SP Górzna
7. Kozak Łukasz ZSS nr1 Złotów
8. Jerzak Kacper SP Skórka
9. Korpal Dawid SP Sławianowo
10. Mikuć Jakub SP Skórka
11. Michalski Dominik SP Lipka
12. Kaźnierowski Maciej SP Zalesie
13. Schuelke Miłosz SP Sławianowo
14. Zych Michał SP Radawnica
15. Grelewski Patryk SP Górzna
16. Szustakowski Patryk SP Lotyń

 

Gromkie brawa kończące Powiatowe Mistrzostwa w Warcabach Klasycznych hukiem rozeszły się po nowo wybudowanej sali sportowo-środowiskowej w Górznej. Medale i dyplomy ufundowało Starostwo Powiatowe. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom Życzymy dalszych sportowych sukcesów. Do zobaczenia za rok!

 

Turniej rozgrywano systemem szwajcarskim na dystansie siedmiu rund.

GALERIA
POWRÓT


Szkoła Podstawowa
w Górznej

"Szkołą z Klasą"

 

Copyright © 2005 by Versinon. Wszystkie prawa zastrzeżone.