SPORT W NASZEJ SZKOLE
ROK SZKOLNY 2010/2011

 


13 września rozpoczęła się kolejna edycja Czwartków LA. Po raz pierwszy zawody rozegrano na nowym obiekcie sportowym przy ośrodku Zacisze. Pięknie położony stadion, nowa bieżnia, murawa, trybuny wywarły na wszystkich ogromne wrażenie.

 

 

 

 

Inauguracja miała bardzo uroczysty przebieg. Obecny był pan Marian Woronin (współtwórca Czwartków LA). Organizatorzy zaprosili również przedstawicieli lokalnych władz oraz dyrektorów i nauczycieli wszystkich szkół biorących udział w zawodach z tego cyklu. Po części oficjalnej nadszedł czas na rywalizację. Naszą szkołę reprezentowali: Aleksandra Kostkiewicz, Anna Surdy, Nicol Kalisz, Kamil Frączek, Dawid Michta oraz Patryk Grelewski.

 

 

 

 

Nauka pływania

 

Kolejny raz uczniowie naszej szkoły biorą udział w zajęciach pozalekcyjnych na pływalni w Złotowie. Zajęcia odbywają się w ramach projektu "Przez naukę pływania do kształtowania charakteru oraz troski o swoje ciało i zdrowie" Łącznie odbędzie się 25 wyjazdów na pływalnię gdzie pod okiem instruktora uczniowie będą uczyli się pływać. Na zakończenie projektu najlepsi pojadą do Poznania by tam zaprezentować swoje umiejętności w pokazie efektów nauki pływania w formie współzawodnictwa sportowego.

 

Nauka pływania to ciężka praca

 

 

Początki też bywają męczące

 

Był też czas na zabawę

 

 

 

 

W oczekiwaniu na start w czasie zawodów w Poznaniu.

 

 

Mistrzostwa w warcabach

 

W czwartek 9 grudnia, odbyły się Mistrzostwa Szkoły w Warcabach Klasycznych. Zawody rozgrywano systemem szwajcarskim na dystansie siedmiu rund. W zmaganiach udział wzięło 20 uczniów bez podziału na kategorie.

Turniej uroczyście otworzyła dyrektor szkoły pani Krystyna Zarębska, życząc wszystkim uczestnikom udanych pojedynków, a przede wszystkim dobrej zabawy w duchu fair play.

 

 

Skupienie i powaga towarzyszyły każdej rozgrywanej rundzie.

 

 

Mistrzem szkoły w warcabach klasycznych w roku szkolnym 2010/2011 został Dawid Michta z klasy VI (w środku), drugie miejsce zajęła Marta Cieślik z klasy IV (z prawej), miejsce III wywalczył Jan Schuda z klasy VI (z lewej).

 

Gratulujemy.

 

 

 

Pamiątkowa fotografia na zakończenie zmagań.

 

 

SUKCES MARTY

 

W dniu 16. 02. 2011 r. w Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Radawnicy, odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Powiatu w Warcabach klasycznych. W zmaganiach brały udział szkoły z Lipki, Zalesia, SP3 Złotów, Radawnicy. Naszą Szkołę reprezentowali: Aleksandra Kotlińska, Marta Cieślik, Jan Schuda, Dawid Michta oraz Mateusz Błaszczak. Zawody rozegrane zostały systemem szwajcarskim na dystansie siedmiu rund. Swój duży sukces odniosła Marta Cieślik zajmując w gronie silnych rywalek trzecie miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

TENIS  STOŁOWY

 

 

Tenisiści stołowi z naszej szkole wzięli udział w Gminnym  Drużynowym Turnieju Tenisa Stołowego zorganizowanego przez Szkołę Podstawową w Sławianowie. Zawody odbyły się 21 lutego. Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny chłopców. Paweł i Dawid Michta oraz Jakub Hacia i Szymon Albin. Paweł z Dawidem wywalczyli trzecie miejsce natomiast Kuba i Szymon uplasowali się na piątej pozycji.

 

Drużyna szkoły: Paweł Michta, Dawid Michta, Szymon Albin, Jakub Hacia.

 

 

 

Zdobywcy trzeciego miejsca - Paweł i Dawid Michta

 
POWRÓTSzkoła Podstawowa
w Górznej
"Szkołą z Klasą"

Copyright © 2005 by Versinon. Wszystkie prawa zastrzeżone.