OGŁOSZENIA

ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY

przedszkole@spgorzna.pl

 Patron szkoły

 Sztandar

 O szkole

 Historia

 Statut 

 Program wych.

 System oceniania 

 Sukcesy 

 Osiągnięcia

 Wizytówki

Innowacje i dobre

praktyki

 

 Kadra 

 Wychowawcy 

 Samorząd

 Rada Rodziców   

 Aktualności

 Wycieczki 

 Sport 

 Kółka  

 Biblioteka

Zespół Turystyczny 

PASJONACI

 Muzeum

 

EKOLOGIA

 Forum Ekologiczne

 Kalejdoskop przyrody

 Akcje ekologiczne 

UCZNIOWIE

 Prace plast.  

 Teksty 

 Na wesoło

NAUCZYCIELE

 Scenariusze 

 Publikacje 

 

 Inne szkoły 

 Linki  

 
STRONA GŁÓWNA > GAZETKA SZKOLNA


GAZETKA SZKOLNA "GÓRZNIAK"


HISTORIA NASZEGO PISMA
Gazetka szkolna "Górzniak" powstała w Szkole Podstawowej w Górznej we wrześniu 2002 r. z inicjatywy Mariusza Karasińskiego, który w ww. roku rozpoczął pracę w szkole w charakterze nauczyciela języka polskiego. Logo, formuła czasopisma oraz jego kształt graficzny zostały stworzone od podstaw przez uczniów kl. IV-VI, którzy następnie weszli w skład redakcji czasopisma.

PIERWSZY KONKURS
W roku szkolnym 2002/2003, czyli w roku swego powstania, gazetka wzięła udział w zorganizowanym przez redakcję "Aktualności Lokalnych" ze Złotowa IV Konkursie Gazetek Szkolnych "Gazetka", w którym otrzymała nagrodę za najlepszy debiut, którą - poza niżej zaprezentowanym dyplomem - stanowił również dyktafon SONY ufundowany przez p. marszałka Tadeusza Borowskiego.


ZWYCIĘSTWO NASZEJ GAZETKI W KONKURSIE OGÓLNOPOLSKIM!

Ogromnym sukcesem zakończył się dla zespołu redakcyjnego gazetki "Górzniak" ze Szkoły Podstawowej w Górznej udział w XI Ogólnopolskim Konkursie Czasopism Szkolnych "Pałuckie Pióro 2004", który został podsumowany w Wągrowcu 21 czerwca br. "Górzniak" istnieje od dwóch lat i po raz pierwszy wziął udział w konkursie o tak szerokim zasięgu, zostając od razu jego laureatem! W tegorocznej edycji rywalizowały ze sobą aż 242 redakcje gazetek szkolnych z 15 województw, wszystkie gazetki były poddane surowej ocenie jury, którego przewodniczącym był Gerard Sowiński, starszy wykładowca Zakładu Dydaktyki, Literatury i Języka Polskiego Instytutu Filologii Polskiej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, a członkami doradcy metodyczni, dziennikarze i rzecznicy prasowi. Nie może więc dziwić fakt, iż sukces ten był niebywałym zaskoczeniem dla przybyłych do Wągrowca na uroczyste ogłoszenie wyników członków zespołu redakcyjnego, dyrektora szkoły w Górznej Gabrieli Burdziak oraz opiekuna gazetki, nauczyciela języka polskiego Mariusza Karasińskiego. Uczniowie poza nagrodami rzeczowymi (drukarki atramentowej, zestawu encyklopedii i koszulek) otrzymali listy gratulacyjne od Marszałka Województwa Wielkopolskiego Stefana Mikołajczaka i Wojewody Wielkopolskiego Andrzeja Nowakowskiego.

 


POWIATOWY KONKURS CZASOPISM SZKOLNYCH

Redakcja "Aktualności Lokalnych" zorganizowała V Powiatowy Konkurs Czasopism Szkolnych "Gazetka", w którym o najwyższe laury rywalizowała również redakcja "Górzniaka", która w kategorii klas IV-VI zdobyła II miejsce i wygrała szybki o skaner USB oraz zestaw głośników CREATIVE, które wzbogaciły naszą pracownię komputerową.

 

 

 
NIECO O CHOCHLIKU...
Niestety, najzabawniejsze zdarzenia z życia gazetki wiążą się nie tyle z działalnością członków jej redakcji, ile mieszkającego w naszej pracowni chochlika, który często wykorzystuje nieobecność uczniów i płata im rozmaite figle. Stąd w gazetce znalazł się "Wywiad z panią Dawidem Skrzypczyńskim", wiosenne zdjęcie uczniów zostało podpisane "Zimowy spacer kl. VI", a ostatnia wycieczka do Warszawy, zgodnie z informacją zawartą w gazetce, odbyła się w terminie XX-XX.05.2005 r. Nie dajemy jednak za wygraną i wciąż poszukujemy tego małego żartownisia!

 

 

 


ARCHIWUM


Szkoła Podstawowa
w Górznej

"Szkołą z Klasą"

 

Szkoła Podstawowa
im. Tony'ego Halika
w Górznej
FINALISTA OGÓLNOPOLSKIEGO

KONKURSU

INNOWACYJNA SZKOŁA 2012


GAZETKA SZKOLNA
"Górzniak"

I miejsce w ogólnopolskim konkursie "Pałuckie Pióro 2004"


WARTO ZOBACZYĆ!!!

Archiwum fotografii


Archiwum zakładek

 Drużyna ZHP

 Szkoła z klasą

 *GAZETKA*  

 Wydarzenia

 Fotografie  


Copyright © 2005 by Versinon. Wszystkie prawa zastrzeżone.