ECHA FORUM
 
 
 
 
 
Otrzymane listy
 
 
dr Benon Gaziński
1, 2, 3
wykładowca UW-M w Olsztynie
 
 
 
Maja Rut-Marcinkowska
nauczyciel fizyki z Poznania
 
 
 
Anna Krzyżankowska, Leszek Ćwikliński
Pomorskie Towarzystwo Genealogiczne
 
 
 
 
 
 

Wypowiedzi uczestników Forum

 

 

Dziękujemy za zaproszenie na Forum Ekologiczne. Życzymy dużo radości z pracy w Szkole.

prof. Michał Żmijewski

Akademia Muzyczna w Poznaniu

I Forum

 

 

 

 

Wielkie wyrazy uznania za sposób przekazywania i promowania dbałości o naszą przyrodę i ochronę środowiska. Jest to wspaniała lekcja i przykład dla młodzieży.

Roman Staszczuk

Wicestarosta złotowski

I Forum

 

 

Z podziękowaniem wszystkim PT. Organizatorom Forum Ekologicznego za zaproszenie i dostrzeganie Bijącego Serca Przyrody.

Elżbieta Wańkowicz

Lekarz ze Złotowa

I Forum

 

 

 

"Rybka chce wody, ptaszek wolności, a my ekolodzy takich rozmaitości" Gratulujemy pomysłu, dziękujemy za zaproszenie.

 

Halina Kacperek

Szkolne Koło LOP - ZSZ Krajenka

I Forum

 

 

Serdecznie gratulujemy Dyrekcji, Radzie Pedagogicznej i wszystkim przyjaciołom Szkoły Podstawowej w Górznej wielu środowiskowych inicjatyw, które zbliżają Szkołę do "nowych czasów" w zmieniającym się regionie, Polsce i Europie. Organizacja Forum tworzy nowe wyzwania, zyskuje wielu sojuszników i przyjaciół Szkole. Życzymy dalszych ciekawych pomysłów, które poszerzają uśmiech dzieci, wyposażają w wiedzę i uczą życia we współczesnych czasach.

 

Wielkopolska Wojewódzka Komisja

Działań Proekologicznych i Prokulturowych

w ramach Strategii rozwoju obszarów wiejskich

II Forum

 

 

 

Mała, śliczna, kameralna szkółka. Przeżyłam prawdziwe spotkanie z przyrodą i mam nadzieję, że nie ostatni raz w tej szkole. Jestem zachwycona.

 

Małgorzata Trybuchowicz, Danuta Gniazdowska

ZSS Nr1 w Złotowie

II Forum

 

 

Jestem zachwycona szkołą, nauczycielami, dziećmi i samą imprezą (...). Życzyłabym sobie tego, żeby podobnie wyglądały szkoły, klasy oraz stosunek nauczycieli do tego co robią, w każdej szkole w Warszawie.

 

Zarówno impreza "Forum Ekologiczne" , jak też Uczniowie, Nauczyciele i otocznie szkoły wprawiają w podziw. Życzę dalszych sukcesów, w które nie wątpię.

 

prof. Ewa Symonides

Główny Konserwator Przyrody,

Podsekretarz Stanu

III Forum

 

 

 

Niech doświadczenia Przyrody, która nie uznaje granic wzniesionych ręką człowieka przydatne będą we wznoszeniu europejskiego Domu w Unii Europejskiej.

 

 

dr Benon Gaziński

Katedra im. J.Monneta,

UW-M w Olsztynie

III Forum

 

 

 

 

Wspaniałemu Gronu Pedagogicznemu, Dyrekcji, Uczniom Szkoły Podstawowej w Górznej wyrazy wielkiego uznania za wspaniałą imprezę i życzenia realizacji swoich pomysłów.

dr Bogusław Mól

Wydział Fizyki UAM Poznań

III Forum

 

 

 

Moim zdaniem tegoroczne Forum było najciekawsze ze wszystkich. W kategorii klas IV-VI wygraliśmy my! huraaaa! Warto było się napracować. Było super.

Magdalena Król

Klasa VI SP Górzna

IV Forum

 

 

 

Uczniowie i nauczyciele ze szkoły w Górznej aktywnie biorą udział w przygotowaniach, nawiązują nowe kontakty, zapraszają gości. Dla wielu spośród uczniów górzniańskiej szkoły udział w forum ma nie tylko znaczenie edukacyjne. Przygotowania do imprezy, a także udział w niej są dla nich możliwością do przynajmniej chwilowego oderwania się od prozy życia codziennego - upadłych PGR-ów w okolicy, bezrobocia rodziców i wielu innych ogromnych problemów. Uczniowie chętnie angażują się w organizację forum i zarażają swoim entuzjazmem przybywających gości, z których wielu, po pierwszej wizycie w Górznej, deklaruje chęć udziału w następnych takich imprezach.

 

 

Rafał Łęcki

Teriolog PAN w Turwi

VII Forum

 

 

 

 

Gratuluję pomysłu na sposób zainteresowania i edukowania dzieci oraz młodzieży dla dobra przyrody, a tym samym dla dobra Polski. Do zobaczenia na VII Forum w "Wielkiej" Górznej.

 

Poseł RP Stanisław Chmielewski

VI Forum

 

 

 

 

"Radosnym być, dobro czynić i szpakom pozwolić gwizdać" tego życzę i od kochanego Jana Pawła II się uczę, mając na uwadze myśl wychowawczą ks. Jana Bosko

 

ks. dr Zygmunt Czaja

Sanktuarium MB Trzykroć Przedziwnej

na Górze Chełmskiej w Koszalinie

VI Forum

 

Mój podziw, szacunek dla organizatorów VI Forum Ekologicznego "Wartości w przyrodzie" jest nie do opisania, dlatego po prostu powiem - kochani jesteście wspaniali broniąc przyrody, której jesteśmy zaledwie jednym z najmłodszym ogniw. Nie żegnam się odjeżdżając lecz mówię do zobaczenia. Jesteście na "szóstkę" 

Andrzej Grzelachowski "Aga"

Poznań

VI Forum

 

 

 

Wielki podziw i uznanie dla organizatorów VI Forum Ekologicznego i wszystkich szanownych prelegentów. Z wyrazami dalszej pomyślności. Oby tak dalej.

Aleksandra Gazińska

Uczennica z Olsztyna

VI Forum

 

 

Wartości w Europie będą takie, jakie będą kultywowane w Górznej, Poznaniu czy Złotowie. (...) Spotkania takie jak Forum w Górznej uczą, że słowo "prowincja" w jego pejoratywnym znaczeniu przestaje być pojęciem związanym z położeniem geograficznym i wielkością miejscowości - co najwyżej łączy się ze stanem wewnętrznych odczuć, które można przezwyciężać. Każe postrzegać, że sprawy ważne nie rozgrywają się gdzieś daleko. Są one wśród nas i jesteśmy za nie współodpowiedzialni. Z taką właśnie myślą czekam na kolejne forum.

dr Benon Gaziński

Wykładowca UW-M w Olsztynie

VI Forum

 

 

Z podziękowaniem za zaproszenie na wspaniale zorganizowaną imprezę, która dostarczyła wiele wzruszeń i radości.

Ewa Ciaciuch

Redaktor Gazety Wyborczej z Warszawy

VII Forum

 

 

 

  Szkoła Podstawowa
w Górznej
"Szkołą z Klasą"

Copyright © 2005 by Versinon. Wszystkie prawa zastrzeżone.