STRONA GŁÓWNA > Drużyna ZHP


ROK SZKOLNY 2011/2012

 

11 DH Górzna

 

Czuwaj!
 

Jesteśmy 11DH "Zywioły" działającą przy Szkole Podstawowej im. Tony'ego Halika w Górznej.

 

 

ZASTĘPY

 

Skowronki                                          Błyskawice

 

 

I się zaczęło! Po zbiórce naborowej do grona drużyny dołączyły nowe osoby (także z klasy trzeciej). Zobaczcie jaką zbiórkę przygotowały starsze koleżanki z zastępów.

 

 

 

Zobacz

WIERNI TRADYCJI

Galeria

 

KOCIOŁ 2011 - I FESTIWAL RELACJI Z PODROŻY, bieg po mieście TROPAMI
ZŁOTOWSKIEGO JELENIA

Galeria

Kolęda

Jak co roku Harcerze z 11 Drużyny w okresie poświątecznym ruszyli z kolędą.
W dniu 27.i 28 grudnia harcerki z Nowin i Górznej obchodziły miejscowe domostwa. W przebraniu pastuszków, króla (a raczej królowej) i Św. Mikołaja,siali radość i głosili wesoła nowinę.


 

Zbiórka

Jedna ze zbiórek nt. prawa harcerskiego przygotowana przez zastępowe!

Zobacz galerię

Gość z Niemiec

Harcerze 11 Drużyny „Żywioły”, korzystając z okazji odwiedzin w szkole niecodziennego gościa postanowili zrobić z nim wywiad. Rodzice pana Ericha Kraemera, mają dom w nieopodal leżącej wsi – w Radawnicy. Od 3 lat pan z Niemiec przyjeżdża do Polski. Ma dobry kontakt z tubylcami i bardzo lubi pomagać innym. Jako uczniowie, którzy dopiero rozpoczynają swoją „przygodę” z j. niemieckim postanowiliśmy połączyć nasze pasje. Poprosiliśmy pana Kraemera, aby pomógł nam znaleźć i skontaktować się z harcerzami z okolicy jego miejsca zamieszkania (koło Frankfurtu nad Menem). Miejmy nadzieję, ze nas zrozumiał i przeżyjemy przygodę życia. Trzymajcie za nas kciuki.

Dziwny Dzień Dziadka

W niedzielę 22-go stycznia w kościele filialnym w Górznej odbyła się niecodzienna msza św. Zaraz po nabożeństwie członkowie 11 Drużyny Harcerskiej „ŻYWIOŁY” i uczniowie Szkoły Podstawowej im. T. Halika w Górznej zaprezentowali wszystkim przybyłym wiernym przedstawienie jasełkowe. Górznianie przywykli już do tej tradycji, jak i do wspólnego kolędowania przy żłóbku. Jakież było zdziwienie przybyłych, gdy tradycyjne jasełka zmieniły się w koncert życzeń ku czci dziadków. Harcerze wyrecytowali wspaniałe wiersze dla wszystkich zebranych bab i dziadków a na koniec odśpiewano tradycyjne „STO LAT niech żyją babcie nam! STO LAT niech żyją dziadkowie nam!” Ksiądz proboszcz Stanisław Łącki zachęcił przybyłe wnuczęta do odśpiewania kolęd, każdy mógł pokazać jakim talentem obdarzył go Stwórca. Nawet nauczycielka niemieckiego poproszona, zaśpiewała z dziećmi Cichą Noc w dwóch językach. Sądzę, że przybyłym wiernym na długo zapadnie w pamięci niedzielna msza św. Aż żal było rozchodzi się do domów. Wszystkim Dziadkom i Babciom jeszcze raz życzymy wszystkiego najzdrowszego!

dh. Iwona Kowalska

Piórkiem i węglem

9-go lutego odbyła się zbiórka z druhną Gosią Zarębską, członkiem Hufcowego Zespołu Programowego "MIG MIG". Pasją druhny Gosi jest malowanie. Postanowiliśmy zaprosić druhnę do nas, aby "zaraziła" nas swoim hobby. Efekty można zobaczyć w galerii zdjęć.

Dzień myśli braterskiej

Dzień Myśli Braterskiej to wielkie święto dla społeczności harcerskiej obchodzone 22-go lutego na pamiątkę  urodzin założyciela scoutingu sir Roberta Baden-Powell’a. W tym dniu harcerze nie tylko z całej Polski ale i świata przekazują sobie serdecznie pozdrowienia, życzenia… .  Harcerze z 11 Drużyny Harcerskiej „Żywioły” Z Górznej  uczcili ten czas wraz z 31 Drużyną Starszoharcerską „Wąskie Jeansy” ze Złotowa. Były pląsy, zabawy, tańce, herbatka i ciasto – jak na urodziny przystało. Korzystając z okazji chcielibyśmy życzyć wszystkim – obecnym i byłym harcerzom – wytrwałości w dążeniu do celu, prawdziwych przyjaciół u boku i zdrowia do dalszych zmagań. Do zobaczenia na harcerskim szlaku.

 

GALERIA

 

– CZUWAJ!

 

 

 

 

 

MELDUNEK Z KWARTALNEJ DZIAŁALNOŚCI GROMADY/DRUŻYNY HUFCA ZHP ZŁOTÓW
 DO WSPÓŁZAWODNICTWA GROMAD I DRUŻYN za kwartał II roku harcerskiego 2011/2012

 

Sprawozdanie z działalności drużyny

za rok szkolny 2010/2011

 

strona internetowa Hufca Złotów

www.zlotow.zhp.wlkp.pl

ARCHIWUM

Rok szklony 2010-2011
 

 

 Szkoła Podstawowa
w Górznej
"Szkołą z Klasą"

Copyright © 2005 by Versinon. Wszystkie prawa zastrzeżone.