STRONA GŁÓWNA > Drużyna ZHP


ROK SZKOLNY 2010/2011

KLIKNIJ TU!!! *** I Festiwal Piosenki Harcerskiej Górzna 20011*** KLIKNIJ TU!!!

11 DH Górzna

 

Czuwaj!
 

Jesteśmy 11DH "Zywioły" działającą przy Szkole Podstawowej im. Tony'ego Halika w Górznej.

 

W skład naszej drużyny wchodzą dwa zastępy:

dziewcząt - iskry i chłopców - huragany. Po pierwszym roku działalności liczymy ogółem 12 osób, ale już od września zaczynamy nabór, więc nasze grono na pewno się powiększy.

 

Wyjazd do Piły

W listopadzie wraz z częścią Rady Drużyny udaliśmy się do Piły aby zakupić części do munduru. Była  to niezwykła wyprawa szczególnie dla Marty Cieślik, która jako pierwsza z nowych członkiń po wykonaniu zadań otrzymała mundur. Mimo zimowej aury humory dopisywały a i atrakcji nie brakowało. Zobaczcie sami… J

ZLOT

W dniach 19.20.listopada 2010 r. Zespół Programowy „MIG MIG” Hufca ZHP Złotów zorganizował kolejny zlot. Tym razem odkrywaliśmy historię wsi Zakrzewo i jej najsłynniejszego mieszkańca ś.p. ks. Bolesława Domańskiego. Dzięki uprzejmości dyrekcji Szkoły Podstawowej mieliśmy zapewniony ciepły kąt na nasze harcowanie. Zlot nosił nazwę „wędruj z nami” i jak się okazało wędrówek nie brakowało. Oprócz dziennego biegu harcerskiego, podczas którego poznawaliśmy dzieje wsi, mieliśmy nie lada atrakcję w nocy. Pewni złodzieje (jak się okazało talibowie) skradli nam bardzo ważny dokument (który pozyskał dla Hufca Zespół Programowy). Wspólnymi siłami i dzięki dobrym chęciom „porywaczy” udało nam się go odzyskać. Warto wspomnieć także, że nasza drużyna zajęła drugie miejsce w międzydrużynowym konkursie „MAMy TALENT”

Dzielnie szukaliśmy cennego dokumentu wypełniając wszystkie instrukcje

 

 

 

Poznając historię wsi trafiliśmy na bardzo ciekawe pomniki

 

 

 

Po odwiedzeniu kościoła oddaliśmy cześć księdzu Domańskiemu

 

 

 

Nasze występy w konkursie "MAMY TALENT" oceniał sam ksiądz proboszcz

 

 

Konkurs wygrała 17 DSH "Na Tropie..."

Wigilia

Jak co roku przed Świętami Bożego Narodzenia nasza drużyna zorganizuje własną Wigilię. W zeszłym roku naszym lokum była sala w przedszkolu a w tym pomieszczenie nad przedszkolem, ściślej mówiąc mieszkanie druhny Iwonki. Każdy przyniósł coś pysznego, chłopcy podtrzymywali ogień a dziewczęta nakrywały do stołu. Po podzieleniu się opłatkiem druh Maciej (który także nam towarzyszył) usłyszał niepokojące pukanie do drzwi. Ci odważniejsi zeszli na dół zobaczyć kto nas straszy, ku miłemu zaskoczeniu byli to spóźnieni Monika H. i Mateusz B. Nasza 12 zasiadła już spokojnie do stołu by delektować się pysznościami. Wieczorem każdy znalazł coś dla siebie aby miło spędzić czas. Druh Maciej pokazał nam nową zabawę, która tak nas wciągnęła ze graliśmy dobrą godzinę. Niesamowitą przyjemność sprawiała wszystkim zabawa z kotkiem druhny Iwonki – Wackiem. Nawet nasza Marta Kilewska otrzymała nowe imię „Elwirka”, gdyż Wacka potrafiłaby zagłaskać na śmierć, jak bohaterka z aminków. Było gwarnie i wesoło. Tym, którzy z różnych przyczyn nie mogli dotrzeć, powiemy jedno – żałujcie. Na szczęcie następna wigilia już za rok… Tymczasem, życzymy wszystkim szczęścia w Nowym 2011 Roku!

CZUWAJ!

Gość

24 marca na specjalne zaproszenie przybył do nas druh Grzegorz Tyluś (Gizmo), odpowiedzialny za uroczystości ceremonialne na zbliżającym się zlocie z okazji święcenia nowego sztandaru Hufca ZHP Złotów. Druh Gizmo uczył nas zasad musztry. Choć czasem myli na się jeszcze prawa i lewa strona, wiemy ze trening czyni mistrza i wierzymy że do czasu zlotu będziemy super przygotowani.

 

Sprawozdanie z działalności drużyny w roku szkolnym 2011-2011

strona internetowa Hufca Złotów

www.zlotow.zhp.wlkp.pl

Powrót

 
 

 Szkoła Podstawowa
w Górznej
"Szkołą z Klasą"

Copyright © 2005 by Versinon. Wszystkie prawa zastrzeżone.