STRONA GŁÓWNA > BIBLIOTEKA

Rok szkolny 2015/2016
 

Biblioteka szkolna jest źródłem informacji, w której wszyscy uczniowie, pracownicy szkoły, rodzice mogą rozwijać swoją wiedzę, pobudzać wyobraźnię i zamiłowanie do czytania.

W bibliotece znajdziesz:

-        ciekawe książki

-        różnorodne źródła wiedzy

-        pomoc w poszukiwaniu potrzebnych materiałów

-        porady

Tu możesz:

-        wypożyczyć książki do domu

-        poczytać czasopisma, książki na miejscu

-        rozwiązywać krzyżówki, łamigłówki

-        kolorować, rysować

-        korzystać z gier planszowych

W bibliotece szkolnej działa „Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej” współfinansowane przez UE. W skład centrum wchodzą cztery stanowiska komputerowe z dostępem do Internetu.

 

Zajęcia w bibliotece

Uczniowie klasy  pierwszej 17 lutego 2016 roku odwiedzili Miejską Bibliotekę  im. C. Norwida w Złotowie  .Po serdecznym powitaniu przez panią dyrektor Sylwię Mróz , zaproszono grupę do poznania wszystkich pomieszczeń biblioteki. Na sam koniec spaceru dotarliśmy do części, gdzie znajdują się książki dla najmłodszych czytelników. Po krótkim oprowadzeniu po bibliotece dla dzieci, zapoznaniu  się z interesującymi działami, uczniowie zostali zaproszeni do czarodziejskiego pomieszczenia na ciekawe zajęcia z   bum, bum rurkami. Zajęcie było przeplatane różnymi zadaniami tak, żeby każdy mógł znaleźć coś ciekawego dla siebie. Czas szybko upłynął w ciepłej i miłej atmosferze. Na zakończenie podziękowaliśmy pani która przygotowała i przeprowadziła  zajęcie, wręczając kartkę wykonaną własnoręcznie przez pierwszoklasistów. Myślę , że to nie ostatnie zajęcia w bibliotece dla tej klasy. Niedługo czas pomyśleć o następnych . Zapraszamy  do galerii.

 

GALERIA

 

 

GALERIA

 

WARTO BYŁO PRZYJŚĆ NA TO SPOTKANIE BO…

20 listopada 2015 r.o godzinie 17.00 w bibliotece szkolnej odbyło się spotkanie  pt. Brzechwa wieczorową   porą. Chętni uczniowie i rodzice przybyli,aby zapoznać się bliżej z autorem wielu przepięknych wierszy dla dzieci-Janem Brzechwą.Uczennica klasy trzeciej przedstawiła nam ciekawy życiorys pisarza i poety, obejrzeliśmy również- na wesoło- prezentację multimedialną  pokazującą jego postać.W spotkaniu uczestniczyło 14 dzieci,3 mamy, 1 babcia i 3 nauczycielki.Dzieci pięknie recytowały  i czytały wybrane przez siebie wiersze,później dorośli czytali  dzieciom wybrane utwory Jana Brzechwy.Można było także potańczyć przy piosenkach z tekstami poety.Pierwszą część  zakończyły zagadki, sprawdzające wiedzę związaną z poznanymi  utworami .Uczniowie świetnie poradzili sobie z zadaniami.

Po części teoretycznej nastąpiła część praktycznego działania.Żeby wzmocnić swoje siły, dzieci pojadły trochę ciastek I cukierków i wypiły przygotowaną dla nich herbatkę.No i zaczęło się dziać!Z różnorodnych materiałów plastycznych powstały przepiękne zwierzęta z wierszy Jana Brzechwy.Zwierzęta ulepione,ozdobione kolorowymi piórkami,namalowane, stanęły jak żywe przed nami. Wspaniała zabawa!

Z żalem, około godziny 20.00 rozeszliśmy się do domu. To ciekawe I wartościowe spotkanie przygotowały  nauczycielki  p.Barbara Dudzik i p.Renata Ekman.

KONKURS CZYTELNICZY

„NAJLEPSZY CZYTELNIK BIBLIOTEKI”

REGULAMIN
 

ARCHIWUM

Rok szkolny 2009/2010

Rok szkolny 2010/2011
Rok szkolny 2011/2012

Rok szkolny 2012/2013

Rok szkolny 2013/2014

Rok szkolny 2014/2015

POWRÓT


Szkoła Podstawowa
w Górznej

"Szkołą z Klasą"

 


Copyright © 2005 by Versinon. Wszystkie prawa zastrzeżone.