STRONA GŁÓWNA > BIBLIOTEKA

Rok szkolny 2012/2013
 

Biblioteka szkolna jest źródłem informacji, w której wszyscy uczniowie, pracownicy szkoły, rodzice mogą rozwijać swoją wiedzę, pobudzać wyobraźnię i zamiłowanie do czytania.

W bibliotece znajdziesz:

-        ciekawe książki

-        różnorodne źródła wiedzy

-        pomoc w poszukiwaniu potrzebnych materiałów

-        porady

Tu możesz:

-        wypożyczyć książki do domu

-        poczytać czasopisma, książki na miejscu

-        rozwiązywać krzyżówki, łamigłówki

-        kolorować, rysować

-        korzystać z gier planszowych

W bibliotece szkolnej działa „Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej” współfinansowane przez UE. W skład centrum wchodzą cztery stanowiska komputerowe z dostępem do Internetu.

Pasowanie na czytelnika

W naszej szkole pasowanie uczniów klasy pierwszej na czytelników na stałe wpisało się do kalendarza uroczystości szkolnych.

Uroczystość ta odbyła się w miesiącu maju, kiedy uczniowie znają już prawie wszystkie litery. Spotkanie rozpoczęło się od poznania kolejnych etapów powstania książki aż do jej przybycia do biblioteki. W dalszej części uczniowie musieli wykazać się dużą znajomością bohaterów znanych książek, rozwiązywali  zagadki, układali puzzle z obrazkami znanych książek.

W dalszej  części uczniowie zostali zapoznani z księgozbiorem dla klas I-III, regulaminem biblioteki. sposobem wypożyczenia książek oraz ich prośbami .

Skupieni i poważni uroczyście przyrzekali, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika.

Na zakończenie każdy pierwszak otrzymał pamiątkowy dyplom oraz zakładkę do książek.

Po takim wspólnym spotkaniu biblioteka będzie  się kojarzyła z miejscem bezpiecznym, przyjaznym, gdzie uczniowie są zawsze mile widziani.

Przed powrotem na lekcje każdy uczeń mógł samodzielnie wypożyczyć książkę.

GALERIA

KONKURS RECYTATORSKI
WIERSZY J.TUWIMA ROZSTRZYGNIĘTY

 

Dnia 06.03.2013r. w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski. Konkurs był skierowany do uczniów klas I-III. Do konkursu przystąpiło18 uczniów. Organizatorem konkursu była nauczycielka biblioteki i historii. Uczestnicy konkursu recytowali wybrane przez siebie wiersze J.Tuwima.

Do komisji konkursowej zostali zaproszeni rodzice w składzie; p. Jolanta Śpiewak, p. Kamila Grochowska i p. Justyna Mirosław. Po wysłuchaniu recytacji wszystkich uczestników konkursu wyłoniono "Mistrzów Recytacji".

I - miejsce Patryk Grochowski

II - miejsce Martyna Kurdek

III - miejsce Izabela Szymańska

Zwycięzcy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody książkowe, a wszyscy uczestnicy  otrzymali podziękowania i drobne upominki.

Podziękowania za solidną pracę otrzymało również jury.   

WIZYTA W ZŁOTOWSKIEJ BIBLIOTECE

3 grudnia uczniowie klasy pierwszej i drugiej odwiedzili Miejską Bibliotekę Publiczną im. C. Norwida w Złotowie. Naszą wizytę rozpoczęliśmy od poznania wszystkich działów biblioteki .Najwięcej czasu dzieci spędziły w dziale dla dzieci i młodzieży, a szczególnie w Oseskowym Kąciku. Tam mogli wysłuchać i wykazać się znajomością wierszy Jana Brzechwy. Największą radość sprawiło dzieciom odgadywanie tytułu wiersza za pomocą pantonimy. Czas spędzony  w bibliotece minął bardzo sympatycznie i pożytecznie.

GALERIA

Zapraszamy do konkursu recytatorskiego
uczniów klas 1-3

REGULAMIN KONKURSU

 

Wszystkich lubiących czytać oraz wzbogacać swoją domową biblioteczkę zapraszam  na KIERMASZ TANIEJ KSIĄŻKI. Każdy znajdzie tu odpowiednią książkę dla siebie. Kiermasz trwa od 23 listopada do 16 grudnia 2012 r. Czekam na uczniów, rodziców i nauczycieli.

 

Barbara Dudzik

Zwycięzcy Szkolnego Konkursu Recytatorskiego wierszy Jana Brzechwy:
 

I - miejsce


Martyna Kurdek klasa I

Martyna Szwedowicz klasa III
 

II - miejsce


Patryk Grochowski klasa I

Błaszczak Nikola klasa III
 

Gratulujemy wszystkim uczestnikom. Zapraszamy do następnego konkursu recytatorskiego, który odbędzie się
w lutym.

GALERIA

 

 

 
 

 

POWRÓT

 

 


Szkoła Podstawowa
w Górznej

"Szkołą z Klasą"


Copyright © 2005 by Versinon. Wszystkie prawa zastrzeżone.