STRONA GŁÓWNA > BIBLIOTEKA

Rok szkolny 2011/2012
 
 

 

Nasza biblioteka

 

Działalność biblioteki szkolnej ma głównie na celu szerzenie zainteresowania książką, prasą edukacją czytelniczą. Działalność biblioteki to głównie wypożyczenia, doradztwo, zachęcanie do czytania. W bibliotece znajduje się centrum multimedialne z którego mogą korzystać uczniowie szkoły jak również mieszkańcy Górznej. Biblioteka przygotowuje uczniów do samodzielnego uzyskiwania informacji z dostępnych źródeł. W tym celu odbywa się szereg lekcji w bibliotece w klasach IV-VI o tematyce z zakresu korzystania ze słowników, encyklopedii oraz programów multimedialnych.

Biblioteka jest otwarta od poniedziałku do piątku, w godzinach umożliwiających uczniom pełen dostęp do księgozbiorów. Również w trakcie przerw uczniowie mogą korzystać z czytelni.

 

 

 

KIERMASZ TANIEJ KSIĄŻKI

 

Wzorem lat wcześniejszych zapraszam do biblioteki szkolnej na Kiermasz Taniej Książki. Może, już czas pomyśleć prezentach, niedługo już Mikołajki, Święta Bożego Narodzenia, może urodziny, imieniny najbliższych. Przyjdź! Zobacz! Wybierz ! Kup! Satysfakcja gwarantowana. Kiermasz trwa do końca listopada

 

 

LASY DLA LUDZI

 

Rok 2011- został ogłoszony Rokiem Lasów . Głównym przesłaniem jest hasło ”Lasy dla ludzi” .Jest to okazja do wielu działań promocyjnych i edukacyjnych, których celem ma być zwiększenie świadomości społeczeństwa o roli lasów w sensie globalnym dla całej planety, a także roli lasu dla każdego z osobna człowieka. W naszej szkolnej bibliotece pojawiła się gazetka o lasach. Podczas długich przerw uczniowie mogli również sprawdzić swoją wiedzę o lesie poprzez rozwiązywanie krzyżówek wykreślanek , prawidłowo rozpoznać nazwy drzew, nasion i liści. Konkursy te cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród uczniów. Każdy uczeń otrzymywał drobny upominek.

 


 
 

POWRÓT Szkoła Podstawowa
w Górznej
"Szkołą z Klasą"

Copyright © 2005 by Versinon. Wszystkie prawa zastrzeżone.