STRONA GŁÓWNA > BIBLIOTEKA

Rok szkolny 2010/2011
 
 

 

Nasza biblioteka

 

Działalność biblioteki szkolnej ma głównie na celu szerzenie zainteresowania książką, prasą edukacją czytelniczą. Działalność biblioteki to głównie wypożyczenia, doradztwo, zachęcanie do czytania. W bibliotece znajduje się centrum multimedialne z którego mogą korzystać uczniowie szkoły jak również mieszkańcy Górznej. Biblioteka przygotowuje uczniów do samodzielnego uzyskiwania informacji z dostępnych źródeł. W tym celu odbywa się szereg lekcji w bibliotece w klasach IV-VI o tematyce z zakresu korzystania ze słowników, encyklopedii oraz programów multimedialnych.

Biblioteka jest otwarta od poniedziałku do piątku, w godzinach umożliwiających uczniom pełen dostęp do księgozbiorów. Również w trakcie przerw uczniowie mogą korzystać z czytelni.

 

 

 

 

 

Wszystkich lubiących czytać oraz wzbogacać swoją domową biblioteczkę zapraszam  na KIERMASZ TANIEJ KSIĄŻKI. Każdy znajdzie tu odpowiednią książkę dla siebie. Kiermasz trwa od15 listopada do 3 grudnia. Czekam na uczniów, rodziców i nauczycieli.

 

Barbara Dudzik

 

 

 

 

Sprawozdanie z obchodów Miesiąca Bibliotek Szkolnych w naszej szkole

Święto bibliotek jest organizowane w rożnych krajach od 1999r. Nasza szkolna biblioteka w tym roku, po raz pierwszy włączyła się do obchodów tego święta. Naszym celem było zwrócenie uwagi na rolę jaką odgrywa biblioteka szkolna. Gazetka na korytarzu szkolnym miała pozwolić wszystkim uczniom, zapoznać się z harmonogramem zajęć oraz wybrać te które są najciekawsze dla danego ucznia i aktywnie włączyć się do działania.

 Uczniowie klas 1-3 mieli do wykonania dowolną techniką "zakładkę do książki". Komisja konkursowa nagrodziła następujące osoby
I miejsce - Julia Cieślik 
II miejsce - Monika Kurdek i Marika Wasilewska
III miejsce- Sebastian Kalisz. 

Uczniom klas IV-VI, zaproponowano, wykonanie plakatu promującego naszą bibliotekę. Laureatami tego konkursu zostali:
I miejsce - Marta Cieślik   
II miejsce Agnieszka Skowrońska    
wyróżnienie dla Kamila Frączka. 

Innym konkursem przeprowadzonym w Miesiącu Bibliotek Szkolnych, był konkurs pięknego czytania, dowolnego utworu Jana Brzechwy dla uczniów klasy II i III. Nagrodzeni uczniowie to: 
I miejsce - Paweł Michta i Monika Taras 
II miejsce - Julia Cieślik i Marika Wasilewska 
III miejsce - Oliwia Wiącek i Maja Albin.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia odbywające się podczas długiej przerwy. Było to czytanie wybranych fragmentów książki naszego patrona tj. T.Halika                                       


POWRÓT

 Szkoła Podstawowa
w Górznej
"Szkołą z Klasą"
Copyright © 2005 by Versinon. Wszystkie prawa zastrzeżone.