STRONA GŁÓWNA > BIBLIOTEKA

Rok szkolny 2009/2010
 
 

 

Nasza biblioteka

 

Działalność biblioteki szkolnej ma głównie na celu szerzenie zainteresowania książką, prasą edukacją czytelniczą. Działalność biblioteki to głównie wypożyczenia, doradztwo, zachęcanie do czytania. W bibliotece znajduje się centrum multimedialne z którego mogą korzystać uczniowie szkoły jak również mieszkańcy Górznej. Biblioteka przygotowuje uczniów do samodzielnego uzyskiwania informacji z dostępnych źródeł. W tym celu odbywa się szereg lekcji w bibliotece w klasach IV-VI o tematyce z zakresu korzystania ze słowników, encyklopedii oraz programów multimedialnych.

Biblioteka jest otwarta od poniedziałku do piątku, w godzinach umożliwiających uczniom pełen dostęp do księgozbiorów. Również w trakcie przerw uczniowie mogą korzystać z czytelni.

 

 

 

Nowi czytelnicy

 

Dnia 1 czerwca 2010roku odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika pierwszoklasistów. Na początku postacie bajkowe zaprosiły uczniów klasy I do szkolnej biblioteki. Tu dzieci rozwiązywały zadania przygotowane przez wróżkę np. odgadywali zagadki, układali z puzzli postacie bajkowe oraz musieli podać tytuł bajki, z której ta postać pochodzi. W dalszej części uroczystości rodzice odczytali '' prośby ksiązki'', a uczniowie złożyli uroczyste ślubowanie, obiecując regularnie korzystać z biblioteki i nie niszczyć książek. Po ślubowaniu pani bibliotekarka pasowała każdego pierwszaka na czytelnika Szkoły Podstawowej w Górznej. Uroczystość zakończyła się obejrzeniem przedstawienia pt, ''O tym, co jest najpiękniejsze na świecie'', przegotowanego przez uczniów klasy III. Na pamiątkę tej uroczystości każdy uczeń otrzymał okolicznościowy dyplom i zakładki do książek, przygotowane przez koleżanki i kolegów z klasy III.

 

 

 

Powiatowy konkurs rozstrzygnięty

 

 

12 maja w auli starostwa powiatowego odbyło się rozstrzygnięcie VII Powiatowego Konkursu Literackiego organizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Złotowie. Z naszej szkoły nagrodę otrzymali, W kategorii klas I- III  Julia Cieślik  z klasy I otrzymała wyróżnienie, a Mikołaj Jastrzębski, również uczeń klasy I, otrzymał nagrodę dyrektora MBP w Złotowie. Uczniowie ci wykonali pracę plastyczną. W kategorii klas IV- VI uczniowi klasy V Dawidowi Michcie przyznano I miejsce. Gratulujemy  i życzymy dalszych sukcesów.

 

 

 

Spotkanie z pisarką

 

 

W piątkowe przedpołudnie chętni uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z polską autorką książek z wierszykami dla dzieci - Agnieszką Frączek. Spotkanie to odbyło się w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Cypriana Norwida w Złotowie. W pierwszej części spotkania pani Agnieszka czytała swoje wiersze i omawiała je wspólnie z dziećmi. Natomiast w drugiej części każdy mógł zadać autorce pytanie. Na zakończenie można było otrzymać autograf z dedykacją i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z autorką.

 

 

Z odwiedzinami w Złotowie

 

30 października 20009 r. uczniowie klasy I odwiedzili Miejską Bibliotekę Publiczną im. C. Norwida w Złotowie. Po serdecznym powitaniu przez panią dyrektor zaproszono pierwszaków  do obejrzenia pomieszczeń z katalogami wypożyczalni, czytelni. W dalszej części naszej wizyty zaproszono dzieci do OSESKOWEGO KĄCIKA BAJKOWEGO, gdzie w krótkiej rozmowie przybliżono postać pisarza dla dzieci Jana Brzechwę oraz zapoznano z utworami pisarza. Po wysłuchaniu utworów uczniowie sprawdzili swoją wiedzę rozwiązując krzyżówki, oraz inne zadania przygotowane przez panie bibliotekarki. Po ciężkiej pracy nagrodą były słodycze oraz drobne upominki. Na zakończenie podziękowano uczniom i za spotkanie i zaproszono do wypożyczania czytania książek.
 

 

 

 

Kiermasz książki

 

 

W dniach od 19 października do 10 listopada w bibliotece szkolnej odbywał się KIERMASZ TANIEJ KSIĄŻKI. Akcja ta cieszy się dużym zainteresowaniem wśród wszystkich uczniów, rodziców oraz nauczycieli. Największym zainteresowaniem cieszą się książki o tematyce przyrodniczej oraz słowniki. Młodzi i starsi czytelnicy znajdą dla siebie interesującą książkę do czytania.

 
 

POWRÓT

 
Copyright © 2005 by Versinon. Wszystkie prawa zastrzeżone.