SZKOŁA PODSTAWOWA IM. TONY'EGO HALIKA
W  GÓRZNEJ


 

 

 

 
 

AKTUALNOŚCI

 

 

Uwaga! Uwaga!

Wszystkie ręce na pokład! Albo nawet i kciuki! 😊 Bierzemy - my, jako szkoła i my, jako uczniowie klas II-III, udział w konkursie KIERUNEK - BEZPIECZEŃSTWO. Do  atrakcyjne nagrody. Walczymy o wyjazd do Zielonej Szkoły.

Oto nasza praca konkursowa, do końca listopada jest wystawiona w szkolnej bibliotece. Zapraszamy do oglądania!
 

Temat pracy: bezpieczne zachowanie na przyjściu kolejowym.
 


 

 

 

PORTRET NAUCZYCIELA

Nauczyciel w oczach dziecka - „Portret Nauczyciela” przygotowali uczniowie kl 2 i 3

 

DZIEŃ CHŁOPAKA

Bez Was byłoby nam smutno . Dziękujemy za Waszą obecność . Dzień Chłopaka w kl 3 

 

GALERIA

 

SPRZĄTANIE ZIEMI

Dbam, nie śmiecę”. Pod tym hasłem uczniowie kl 2 i 3 wybrali  się na sprzątanie Ziemi. To w naszych małych rękach leży los naszej Ziemi. 

 

WSPÓLNE GOTOWANIE

Fotorelacja ze wspólnego gotowania! Plony jesieni i pyszna zupa w wykonaniu klasy II.
Ps. Była tak pyszna, że zapach przyciągnął łasuchów z klasy III, panią Agnieszkę i Pana Krzysztofa.
Na zdrowie!

GALERIA

 

 

TYDZIEŃ PROFILAKTYKI CHORÓB ZAKAŹNYCH

„Tydzień profilaktyki chorób zakaźnych” zakończyliśmy konkursem plastycznym pod tytułem „Nie daj się grypie”. Prace przygotowane przez: Grupę Przedszkolną Sówki, uczniów z kl. II i uczniów z klas IV i V nagrodziliśmy talerzami pełnymi zdrowia. Uczestnicy indywidualni również otrzymali zdrowe przekąski. Dziękujemy za udział. Niech moc witamin będzie z Wami.

GALERIA 

 

 

 

 

NARODOWE CZYTANIE

 

 

Kolejna odsłona narodowego czytania za nami. Tegoroczne wspólne czytanie Ballad i romansów Adama Mickiewicza zaangażowało nie tylko uczniów, ale i nauczycieli naszej szkoły. Jak co roku patronat nad akcją objął Prezydent RP. Pan Andrzej Duda. Skierował do uczestników przesłanie, zachęcając do współtworzenia akcji: "Dwieście lat temu w Wilnie zostały wydane Ballady i romanse Adama Mickiewicza - zbiór poezji, który zapoczątkował w Polsce romantyzm. Młodzieńcze, a jednocześnie bardzo dojrzałe wiersze okazały się przełomowe i dzisiaj trudno wyobrazić sobie bez nich dalsze dzieje naszej literatury. (...)
Romantyzm to istota polskości i fundament nowoczesnej tożsamości naszego narodu. To epoka zmagań z zaborcą, utrwalona w biografii Adama Mickiewicza oraz tych wszystkich polskich patriotów, uczestników tajnych stowarzyszeń i powstań, działaczy emigracyjnych i spiskowców, którzy na różne sposoby w kraju i na obczyźnie, czynem i słowem toczyli bój o suwerenną Rzeczpospolitą".

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Copyright © 2005 by Versinon. Wszystkie prawa zastrzeżone.