OGŁOSZENIA

ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY

przedszkole@spgorzna.pl

REKRUTACJA

 Przedszkole

 Klasa I

 Plan lekcji

 Patron szkoły

 Sztandar

 O szkole

 Historia

 Statut

 Program wychowawczy

 Program profilaktyczny

 System oceniania 

 Sukcesy 

 Osiągnięcia

 Wizytówki

Innowacje i dobre

praktyki

 

 Kadra 
 Wychowawcy 

 Samorząd

 Rada Rodziców

 

 Aktualności
 Sport

 Biblioteka

 Świetlica szkolna 

PASJONACI

 Muzeum

 

EKOLOGIA

 Forum Ekologiczne

 Kalejdoskop przyrody

 

UCZNIOWIE

 Prace plast.  

 Teksty 

NAUCZYCIELE

 Scenariusze 

 Publikacje 

 

 Inne szkoły 

 Linki 

 

 

STRONA GŁÓWNA > AKTUALNOŚCI


ROK SZKOLNY 2016/2017

Wyjazd do kina

27 października 2016r. uczniowie klasy drugiej, dzięki zaangażowaniu i pomocy rodziców, pojechali do kina w Pile .Wybrany przez dzieci film to ‘’Bociany’’ .Film bardzo podobał się dzieciom. Po obejrzeniu filmu uczniowie, mogli wykazać się umiejętnością robienia zakupów. Nie każdy uczeń dobrze radzi sobie w tej umiejętności. Przydałoby się więcej praktycznych ćwiczeń. Pełni wrażeń póżnym wieczorem wróciliśmy do domu. Dziękujemy rodzicom za pomoc w organizacji wyjazdu i sprawowaniu opieki podczas trwania wyjazdu.

Dziękujemy

GALERIA

 

„Pokazaliśmy język”

GALERIA


26 września jest obchodzony Europejski Dzień Języków Obcych. Dzień ten ma przypominać o zaletach płynących ze znajomości wielu języków i zachęcać do ich nauki. Uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej im. Tony'ego Halika w Górznej, z entuzjazmem odpowiedzieli na zaproszenie hiszpańskiej szkoły w ramach międzynarodowego projektu E-twinning „Different languages, the same feelings” („Różne języki, te same odczucia”). Celem projektu jest promowanie różnorodności kulturowej z podkreśleniem piękna języka ojczystego.
Do naszej hiszpańsko-polskiej drużyny dołączyły szkoły m.in. z Rumunii, Turcji, Włoch, Grecji, Słowacji, Portugalii, Bośni i Hercegowiny, Litwy oraz Wielkiej Brytanii. Podczas lekcji j. angielskiego, w ramach projektu, Uczniowie klasy I wykonali Union Jack, Uczniowie klasy II flagi krajów partnerskich, a klasa III zilustrowała symbole Polski. Ponadto klasa II, z pomocą nauczyciela, nagrała krótki filmik – fragment „Katechizmu polskiego dziecka” - W. Bełzy.
Kolejnym elementem projektu będzie oglądanie dokonań naszych Przyjaciół z krajów partnerskich i videorozmowa.
Za to, że „pokazaliśmy język”, otrzymaliśmy także cenny dla nas certyfikat. Koordynatorem projektu jest nauczyciel j. angielskiego M. Nowacka.
 

Magda Nowacka

 

Rykowisko – Wrześniowe Misterium
 

GALERIA


Dwudziestego września 2016 r. chętni uczniowie klas I- VI oraz zainteresowani rodzice, udali się na nietypowy wyjazd do lasu- na rykowisko. Cel jasny i prosty - nadsłuchiwanie ryków jeleni. Wyjazd odbył się pod patronatem gospodarzy leśników i myśliwych z Koła Łowieckiego ,,Kuropatwa‘’ nr. 4 w Złotowie . Po powitaniu i krótkim wprowadzeniu w nastrój wyprawy ,wsiedliśmy do samochodów i udaliśmy się do lasu w miejsca wybrane przez doświadczonych myśliwych. Gdy zapadał zmierzch naszym małym i większym obserwatorom przyrody udzielały się emocje uczestniczenia w czymś niezwykłym. W napięciu czekaliśmy na jakiekolwiek sygnały z lasu .Około godziny 20.00 usłyszeliśmy pierwsze ryki jeleni, które zaczynały się nasilać, a wokół nas było coraz ciemniej. Słychać było wyraźnie głosy porykujących jeleni byków, które przemieszczały się po swoim terytorium. Po wieczornym koncercie w skupieniu wróciliśmy do naszych domów, bogatsi o nowe piękne doświadczenia.
Spotkanie z leśnikami i myśliwymi było dla niektórych czymś nowym, ale dla sporej grupy uczniów następnym pięknym spotkaniem z knieją. Dziękuję rodzicom i opiekunom za udział w tak pięknym spektaklu.
Dziękujemy leśnikom i myśliwym za zorganizowanie i wprowadzenie w tajniki rykowiska.
Z myśliwskim pozdrowieniem

Darz Bór

 

"DZWONEK WOŁA MNIE I WAS
NA NAUKĘ PRZYSZEDŁ CZAS"

GALERIA


Donośny dzwonek zabrzmiał w szkole 1 września 2016 roku o godzinie 9,00.
Wszyscy nauczyciele, uczniowie i rodzice zgromadzili się na holu szkoły na uroczystej inauguracji roku szkolnego 2016/2017.
Apel rozpoczął się krótkim programem artystycznym przygotowanym przez uczniów naszej szkoły pod opieką pani R. Ekman. Następnie głos zabrała pani dyrektor Krystyna Zarębska, która bardzo serdecznie powitała przybyłych gości, a szczególnie ciepłe słowa skierowała do pierwszoklasistów i ich rodziców. Na zakończenie swojego wystąpienia pani dyrektor przekazała wszystkim uczniom i pracownikom szkoły, życzenia sukcesów, w nowym roku szkolnym. Po części oficjalnej wszyscy udali się na spotkanie z wychowawcami, a o godzinie 10.00 na Mszę św.

 

 

ARCHIWUM

Rok szkolny 2009/2010

Rok szkolny 2010/2011

Rok szkolny 2011/2012

Rok szkolny 2012/2013

Rok szkolny 2013/2014

Rok szkolny 2014/2015

Rok szkolny 2015/2016

 

 

 


Szkoła Podstawowa
w Górznej

"Szkołą z Klasą"

 

70 LECIE

 

 

PROJEKT

 

 

Szkoła demokracji – szkoła samorządności

 

Szkoła Podstawowa
im. Tony'ego Halika
w Górznej
FINALISTA OGÓLNOPOLSKIEGO

KONKURSU

INNOWACYJNA SZKOŁA 2012


GAZETKA SZKOLNA
"Górzniak"

I miejsce w ogólnopolskim konkursie "Pałuckie Pióro 2004"


WARTO ZOBACZYĆ!!!

Archiwum fotografii


Archiwum zakładek

 Drużyna ZHP

 Szkoła z klasą

 *GAZETKA*  

 Wydarzenia

 Fotografie

 Akcje ekologiczne

 Wycieczki 
 Kółka    


 

tnicze

Copyright © 2005 by Versinon. Wszystkie prawa zastrzeżone.