STRONA GŁÓWNA > AKTUALNOŚCI


ROK SZKOLNY 2015/2016

UROCZYSTE OBCHODY 70-LECIA SZKOŁY IM. TONY'EGO HALIKA W GÓRZNEJ

GALERIA

W księgarni

 Najpierw wizyta w bibliotece, a potem jeszcze krótkie spotkanie w księgarni ,,Matras’’ w Złotowie. Poznaliśmy pracę księgarza, dowiedzieliśmy się jak poukładane są książki w księgarni oraz jakie inne rzeczy można kupić w księgarni. Po takiej wycieczce do księgarni łatwiej będzie nam rozmawiać na zajęciach lekcyjnych i to za kilka dni. Zapraszam do galerii.

B. Dudzik

GALERIA

Pierwszaki dokarmiają ptaki


Zima to trudny czas dla zwierząt. Uczniowie klasy pierwszej wcześniej na zajęciach poznali już nazwy ptaków, tych które będą z nami zimą, wiedzą co lubią jeść, kolorowali kolorowanki z różnymi ptakami. Dzisiaj w ostatnim dniu nauki, przed feriami zrobiliśmy karmnik. Po napełnieniu go ziarnem, wspólnie wybraliśmy miejsce i zawiesiliśmy go na pergoli na terenie szkoły. Dzieci zadbały o to, aby skrzydlaci przyjaciele podczas tegorocznej zimy nie byli głodni.
 

GALERIA

 

 

BAL KARNAWAŁOWY 2016

Karnawał to fantastyczny czas, nie tylko dla dorosłych. Dla dzieci bal karnawałowy to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele dni. W naszej szkole taki bal odbył się 9 lutego 2016roku. Dzieci z klas I-III przebrały się za bohaterów znanych bajek, pojawiły się wróżki, królewny, kotki, piraci, rycerze, sportowcy, nie sposób zliczyć i wymienić wszystkich  . Dzieci bawiły się uczestnicząc wspólnie ze swoimi  paniami w zabawach i tańcach.

Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości.

Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów. Do zobaczenia za rok.

 B. Dudzik

Pierwszaki i Gwiazdor

22 grudnia to ostatni dzień nauki w roku 2015. Dla uczniów klasy pierwszej był to niezwykły dzień, gdyż w klasie pojawił się niezwykły gość –GWIAZDOR. Nasz gość był bardzo zainteresowany, wydarzeniami w klasie. Każdy uczeń  musiał wykazać się dużą znajomością wiadomości, gdyż nasz gość był bardzo ,,ciekawy’’ i każdemu dziecku zadawał sporo pytań.  Podekscytowani i trochę przestraszeni chętnie odpowiadali na pytania. Każdy uczeń dostał drobny upominek. Na zakończenie wszyscy uczniowie zrobiliśmy sobie wspólne zdjęcie z Gwiazdorem. Zaprosiliśmy  GWIAZDORA na następne Święta. Obiecał że przybędzie .Do zobaczenia za rok. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

GALERIA

Rycerskie potyczki

GALERIA

 

 

W kinie

GALERIA

Słodkie wypieki

Nikt z nas nie wyobraża sobie, aby tuż przed świętami Bożego Narodzenia nie upiec ciasteczek. Uczniowie klasy pierwszej w czwartek 17 grudnia, wykonywali takie słodkie pyszności. Ileż  radości było przy wałkowaniu ciasta, wycinaniu gwiazdek, choinek, reniferów i innych ciekawych wzorków. Najwięcej radości sprawiło uczniom ozdabianie upieczonych ciasteczek. Zapachach pieczonych ciasteczek unosił się po całej szkole, uczniowie szkoły, mieli okazję przekonać się, jakimi doskonałymi kucharzami są ich najmłodsi kucharze. Dzień miasteczkowy  był bardzo sympatycznym wydarzeniem, które niezwykle integruje zespół klasowy i sprawia dużo radości dzieciom.

GALERIA

 

Wypieki klasy III

GALERIA

JASEŁKA

GALERIA

TURNIEJ MIKOŁAJKOWY

7  grudnia w naszej szkole zrobiło sie czerwono od mikołajkowych czapeczek i strojów. Tego dnia odbył się  Turniej Mikołajkowy klas I-III. Dzieci rozwiązywały zagadki, krzyżówki, łamigłówki, układały puzzle, rzucały do celu. Najwięcej emocji wzbudziła konkurencja "Jaka to kolęda". To dzięki dobrej znajomości kolęd, klasa III zdobyła najwięcej punktów. Ostatecznie klasa druga i trzecia zdobyły taką samą ilość punktów zajmując pierwsze miejsce. Po turnieju odwiedził nas Mikołaj, który rozdał słodkie upominki. Dzieci zaśpiewały mu świąteczną piosenkę. Było bardzo wesoło.

Organizatorem turnieju była p. Arleta Wiśniewska.

GALERIA

ZABAWA ANDRZEJKOWA

Andrzejki odbyły się 26. 11. 2015 roku. Udział w nich wzięli uczniowie wszystkich klas. Zabawa rozpoczęła się o godzinie 16:00, a skończyła o 19:00. Dzieci z klas 1- 3 mogły w niej uczestniczyć do 18:00, a 4- 6 zostać do końca. Na początku przypomniano informacje na temat świętego Andrzeja i historii andrzejek. Tego magicznego wieczoru atrakcji nie brakowało. W celu ustalenia, która z dziewczynek pierwsza wyjdzie za mąż, ustawiały one swoje buty jeden za drugim do momentu aż jeden z nich przekroczy próg. Był też taniec z balonem umieszczonym między brzuchami tańczącej pary. Uczniowie mogli nabyć smakołyki sprzedawane przez rodziców klas młodszych. Na to listopadowe spotkanie przybyły dwie wróżki, które przepowiadały przyszłość.  Blask świec i magiczne kamienie tworzyły wyjątkowy nastrój. Dziewczynki poznawały imiona swoich mężów, a chłopcy- żon. Jedna z wróżek używała do przepowiadania kart. Pojawiły się też kartki z magicznymi cyframi po których to wybraniu, okazywało się co wydarzy się w  tym roku. Były też miseczki z tajemniczą zawartością. Wskazanie tej z pierścionkiem oznaczało zamążpójście, z  monetą- bogactwo,  a pustej- brak istotnych zmian w życiu. Nie mogło też zabraknąć  tradycyjnego lania wosku. Wróżby cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Później uczniowie mogli potańczyć przy dźwiękach ulubionej muzyki. Była to ostatnia okazja do zabawy przed adwentem.

GALERIA

 

ŚWIĘTO ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

Szkoła Podstawowa im. Tony´ego Halika w Górznej , jak co roku, bardzo uroczyście przygotowała się do Święta Niepodległości. Tradycją szkoły jest tzw. Tydzień Patriotyzmu. Dzieci wcześniej otrzymały zadania, nad którymi skrupulatnie pracowały pod okiem swoich wychowawców.
Klasy I- III wykonały flagi i wiatraczki w barwach narodowych,
Klasa IV – piękny bukiet z biało- czerwonych kwiatów,
Klasa V i VI plakaty na temat Ojczyzny.
Przez cały ten czas klasy przygotowywały się także do koncertu pieśni patriotycznej i montażu słowno- muzycznego.
Efekty swojej pracy dzieci pokazały na uroczystej Wieczornicy w dniu 10.11.15 o godzinie 17.00,
w głównym holu szkoły.
Zaproszono na nią całą społeczność Górznej i Nowin oraz włodarzy Gminy Złotów. Publiczność dopisała i dzielnie wspierała młodych wykonawców.
Uroczystość składała się z trzech części.
Najpierw montaż słowno- muzyczny przygotowany przez uczniów klas IV- VI, którzy w sposób bardzo sugestywny ukazali losy kraju od zaborów po odzyskanie niepodległości.
Następnie odbył się koncert pieśni patriotycznej, w którym każda klasa zaprezentowała swoje umiejętności wokalne i aktorskie.
Klasy kolejno wykonały:
Klasa III – pieśń Niepodległość – inauguracja koncertu,
Klasa II- Płynie Wisła,
Klasa I – Wojenko, wojenko,
Klasa IV- Pałacyk Michla,
Klasa V- Piosenka z szabli (brawurowo wykonana wspólnie z wychowawcą przy akompaniamencie gitary),
Klasa VI- Deszcze Niespokojne.
Uczniowie zasłużenie otrzymali burzę oklasków.
Trzecia część uroczystości polegała na wspólnym śpiewaniu pieśni wojskowych i patriotycznych.
Cała społeczność sprawdziła się w tym zadaniu doskonale. Okazało się, że wspólne śpiewanie
przynosi wiele emocji, radości, łączy pokolenia.
Brawurowe odśpiewanie pieśni ,, Sokoły” zakończyło tegoroczne świętowanie odzyskania niepodległości.
Pani dyrektor Krystyna Zarębska serdecznie dziękując wszystkim za przybycie i aktywny udział zaprosiła już każdego na następny rok, by razem obchodzić to ważne dla Polski święto.


Organizatorzy

 

GALERIA

Spotkanie z Panią Jesienią


29 października 2015 roku był dniem pochmurnym. Mgły snuły się nad polami i lasami, a w naszej szkole było kolorowo i bajecznie. Tego dnia dzieci z klas I-III oraz ich panie przyszły do szkoły ubrane w barwach jesieni , w koronach i w kapeluszach z kolorowych jesiennych liści. Wszystkie stroje były zaakcentowane symbolami jesiennymi. Spotkanie rozpoczęło się od inscenizacji przygotowanej przez dzieci uczęszczające na kółko teatralne na temat zdrowego odżywiania pt. Kraina Witamin. W dalszej części spotkania każda klasa zaprezentowała wiersze i piosenki o tematyce jesiennej oraz o tym, że trzeba i warto jeść owoce i warzywa. Druga część polegała na wykonaniu prac w klasach. Uczniowie klasy pierwszej z przyniesionych warzyw zrobili piękną ,,Halikówkę’,’ czyli pierwszą żaglówkę Tony’ego Halika. Klasa druga, podzielona na zespoły, wykonała wspaniałe plakaty przedstawiające Panią Jesień, a uczniowie klasy trzeciej z przyniesionych darów jesieni wyczarowali piękne cudaki. Na zakończenie Pani Jesień poczęstowała dzieci słodkimi jabłuszkami i zachęcała do częstego ich spożywania.

GALERIA


Spotkanie to zorganizowano w ramach współpracy z biblioteką szkolną.
 

SOWY, SOKOŁY, JASTRZĘBIE

 

27 października 2015r. naszą szkołę odwiedził ciekawy gość.
Przyjechał do nas ze Szczecinka i przywiózł z sobą żywe ptaki drapieżne. Pan Cieślikowski – przyrodnik, ornitolog zajmuje się hodowlą i układaniem ptaków drapieżnych. Przedstawił nam część, mniej znaną naszej przyrody, choć obecną również w okolicach Górznej. Występują na złotowszczyźnie sowy, jastrzębie i sokoły, dzisiaj mieliśmy możliwość zobaczyć je i dotknąć. Przyrodnik, omówił znaczenie oraz pożyteczność ptaków drapieżnych. Ptaki drapieżne objęte są całkowitą ochroną w Polsce .Z tego spotkania zapamiętaliśmy wiele ciekawostek. Wiemy, że sokoły są najszybszymi stworzeniami na świecie, sowy widzą nocą i potrafią bezszelestnie latać. Nasz gość i jego ptaki były dla nas ciekawą lekcją przyrody. Jesteśmy wdzięczni za odwiedzenie naszej szkoły i zapraszamy ponownie.

GALERIA

Ślubowanie uczniów klasy pierwszej


W środę, 14 października 2015r. odbyła się w naszej szkole uroczystość pasowania uczniów pierwszej klasy. Pierwszoklasiści w obecności pani Dyrektor, nauczycieli, zaproszonych gości, rodziców, starszych koleżanek i kolegów zaprezentowali krótki program artystyczny, w którym zdali pierwszy egzamin na ucznia. Śpiewająco odpowiadali na pytania dotyczące naszej ojczyzny, szkolnej nauki oraz zasad zachowania. Wszyscy uczestniczący w uroczystości zgodnie stwierdzili, że uczniowie pięknie zdali egzamin i mogą już zostać przyjęci do braci uczniowskiej. Pierwszoklasiści ślubowali na sztandar szkoły. Następnie Pani Dyrektor dokonała uroczystego aktu pasowania na ucznia. Po ślubowaniu uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i legitymacje szkolne .Koleżanki i koledzy z klasy drugiej i trzeciej złożyli życzenia i obdarowali pierwszoklasistów prezentami. Cała uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem dla dzieci i rodziców.
Kochani Pierwszoklasiści,. cieszymy się, że jesteście już pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły. Życzymy Wam sukcesów w nauce i samych miłych chwil w szkole.

Powodzenia.
 

GALERIA

Klasa trzecia szuka jesieni

GALERIA

SPOTKANIE Z POLICJANTEM

W dniu 7 października 2015 roku odwiedziła nas pani Olimpia Gapińska i pan Rafał Wiśniewski z Komendy Powiatowej Policji w Złotowie. Pani Olimpia przeprowadziła pogadankę na temat "Bezpieczeństwo". Mieliśmy również możliwość obejrzenia filmu o bezpieczeństwie podczas jazdy rowerem. Dzieci bardzo chętnie i aktywnie uczestniczyły w spotkaniu.

 

Pierwszoklasiści

Minął pierwszy miesiąc nauki dla uczniów klasy pierwszej. Czas płynie szybko. Uczymy się pisać, poznajemy literki i cyferki, rysujemy, śpiewamy, chodzimy na spacery, bawimy się świeżym powietrzu, ćwiczymy na Sali gimnastycznej. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

B. Dudzik

GALERIA

Na zajęciach ruchowych

Zdrowo się odżywiamy

 

WITAJ SZKOŁO

1wwrześnia odbyła się uroczysta inauguracja nowego roku szkolnego. Rozpoczęcie nowego roku szkolnego, to ważny dzień w życiu każdego ucznia, szczególnie dużo emocji ten dzień wywołuje u dzieci, które idą do szkoły po raz pierwszy.
Na akademii przygotowanej przez uczniów klasy IV wspominaliśmy rocznicę wybuchu II wojny światowej .Jednak poza poważnymi wspomnieniami pojawiły się wiersze o łące, lasach, górach i innych wakacyjnych miejscach.
To już za nami – teraz nowe plany, wyzwania i obowiązki.

B. Dudzik

GALERIA

 

ARCHIWUM

Rok szkolny 2009/2010

Rok szkolny 2010/2011

Rok szkolny 2011/2012

Rok szkolny 2012/2013

Rok szkolny 2013/2014

Rok szkolny 2014/2015

POWRÓT


Szkoła Podstawowa
w Górznej

"Szkołą z Klasą"

 

tnicze

Copyright © 2005 by Versinon. Wszystkie prawa zastrzeżone.