STRONA GŁÓWNA > AKTUALNOŚCI


ROK SZKOLNY 2010/2011

 

WITAJ SZKOŁO


Wybiła już godzina.
Dzwonek! Rok szkolny się zaczyna.
Znów dni popłyną pracowite.
Nad książką szkolną nad zeszytem.
Życzę Wam wszystkim na początek
szkolnego roku- samych szóstek i piątek.Jak zwykle 1 września, po ponad dwu miesięcznej przerwie wakacyjnej do stęsknionej szkoły przyszli uczniowie.
Pani dyrektor Krystyna Zarębska przywitała wszystkich uczniów, a szczególnie pierwszaków, którzy w tym dniu przyszli do nas z rodzicami.

 

Niektóre buzie wydawały się przestraszone, inne zaciekawione, ale najwięcej dzieci było uśmiechniętych i radosnych.

Po części oficjalnej dzieci z rodzicami rozeszli się do klas na pierwsze spotkanie z wychowawcami.

DZIEŃ PAPIESKI

Tegoroczny jubileuszowy X Dzień Papieski obchodzony był pod hasłem "Odwaga Świętości"
W naszej szkole odbył się 11 października. Uczniowie pod opieką pani Beaty Kujawy przygotowali montaż słowno-muzyczny opowiadający o życiu Karola Wojtyły Późniejszego papieża Jana Pawła II.
Następnie uczennica klasy VI Aleksandra Kostkiewicz przedstawiła przygotowaną przez siebie prezentację multimedialną

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

 

Dnia 14 października uczniowie naszej szkoły przygotowali przedstawienie z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uroczystość rozpoczęła p. Iwona Kowalska – opiekun samorządu, która odśpiewała wraz z uczennicą kl. II Agatą Grzywna pieśń na cześć nauczycieli.

 

 

Uczniowie kl. VI przedstawili scenkę „dlaczego przy odrabianiu lekcji przeżywają mękę”. Swoim wokalem poszczycili się także członkowie klas IV-V. Pracownicy szkoły zostali obdarowani słodką niespodzianką oraz upominkami przygotowanymi przez dzieci. Po występie zaproszeni goście udali się na spotkanie przy kawie i pysznym cieście J

 

11 listopada – Święto Niepodległości

 

„Kochać kraj rodzinny to wstać rano, modlić się, płakać i śmiać,
a kiedy przyjdzie czas, czas próby i rachunku, nie żałować krwi
i potu i serca”.

10 listopada 2010 r.  uczniowie Szkoły Podstawowej w Górznej przedstawili wzruszający montaż słowno-muzyczny poświęcony 92. rocznic Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Celem apelem było oddanie hołdu, tym którzy zginęli za ojczyznę, którzy nigdy nie wrócili do swoich matek, żon, dzieci. Swoją postawą i zachowaniem uczniowie wyrazili swój patriotyzm wobec Ojczyzny

Teatr w szkole

 

 

W dniu dzisiejszym,  23 listopada,  gdy za oknem plucha, do naszej szkoły przyjechał Teatr Małych Form ART-RE z Krakowa z przedstawieniem pod tytułem "Rubinowy książę".

 

 

Dzieci uciechy miały co niemiara. Z zainteresowaniem słuchały artystów. Chętnie brały udział we wspólnej zabawie i tylko najmiejsze miały trochę stracha.

 

 

Niektórzy zaprzyjaźnili się z postaciami z bajki.

 

 

 

30 listopada...  :)

 

 

 

Jak co roku, także i tym razem nasza szkoła obchodziła tzw. „śledzika”. Zabawę andrzejkową dla uczniów zorganizował samorząd szkolny wraz z najstarszymi klasami. Atrakcji nie zabrakło, bo poza występem kl. 4 zachęcającym do udziału we wróżbach były także liczne zabawy taneczne czy loteria fantowa prowadzone przez harcerzy. Kl. 2 sprzedawała ciepłe i zimne przekąski, a 4 oferowała różnorodne wróżby. Dość sporą niespodzianką i miłym zaskoczeniem o kazał się spontaniczny występ harcerzy wcielających się w role umierającego „Ridża” i rozpaczającej „Stefani” ze znanego serialu Moda na sukces. O godzinie 20. wszyscy rozeszli się do domów rozmyślając o spełnieniu andrzejkowych wróżb…

 

 

Czas wróżb...

 

 

Nasze urocze "Wiedźmy"

 

 

 

Wszyscy świetnie się bawili podczas konkursów...

 

 

 

 Ridż i Stefania  :)

 

 

 

Mikołajki

 

Trochę historii - święto obchodzone 6 grudnia na cześć świętego Mikołaja biskupa Miry.
Święty Mikołaj urodził się w Licji w Azji Mniejszej około roku 280. Już za młodu odznaczał się pobożnością toteż brat matki mikołaja biskup Patary wyświęcił go na
prezbitra. Rodzice Mikołaja zmarli ok. roku 300 podczas zarazy, która w tym czasie nawiedziła Licje. Otrzymany spadek Mikołaj przeznaczył na pomoc biednym i potrzebującym. Jak głosi legenda dary podsuwał anonimowo stąd pochodzi tradycja podkładania prezentów pod poduszkę.
Mimo wyświęcenia na biskupa Miry pozostał człowiekiem niezwykle skromnym wszystkie posiadane dobra rozdawał biednym. Zmarł 6 grudnia około roku 345.

Zwyczaje
6 grudnia obdarowuje się dzieci prezentami, często w nocy z 5go na 6go podkłada się prezenty pod poduszkę lub umieszcza się je w wełnianej, dużej skarpecie. Święto Mikołaja znane jest na całym świecie pod nazwami: Santa Clause (USA), Babbo Natale (Włochy), Heilige Nicolaus (Niemcy), Mikulas (Czechy), Julemanden (Dania)
 

W naszej szkole dnia 6 grudnia też pojawił się Święty Mikołaj :)

 


Najpierw zawitał do przedszkolaków.

 

Pięknie prezentowała się klasa II.

 

Wspólne zdjęcia na zakończenie wizyty.

Do zobaczenia za rok :)


 

Jasełka

 

22 grudnia  odbyło się uroczyste przedstawienie jasełkowe. Uczniowie pod opieką pani Beaty Kujawy do występu przygotowywali się kilka tygodni. Piękna scenografia, oprawa muzyczna, kolorowe stroje, a przede wszystkim młodzież wraz z rodzicami i zaproszonymi gośćmi przeżywającymi magię Bożego Narodzenia, były powodem dla którego warto było  odwiedzić naszą szkołę w tym szczególnym dniu. Aktorzy, we wspaniałych strojach prezentowali się doskonale. Cała sala wypełniona była aniołkami, które śpiewały kolędy i pastorałki. Występ okazał się być niezapomnianym przeżyciem zarówno dla przedszkolaków, uczniów oraz ich rodziców.

 

Świętej Rodzinie towarzyszyli aniołowie

 


 

POWRÓT

 Szkoła Podstawowa
w Górznej
"Szkołą z Klasą"

Copyright © 2005 by Versinon. Wszystkie prawa zastrzeżone.