STRONA GŁÓWNA > AKTUALNOŚCI


ROK SZKOLNY 2009/2010

 

Agresja słowna

Dnia 6.05.2010r. odbył się apel ''Co możemy zrobić, aby nasi koledzy nie przejawiali agresji słownej''. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły przypomnieli wszystkim w jaki sposób należy się zachowywać, aby nie krzywdzić innych. Inscenizacja rozpoczęła się od dyskusji pani pedagog, psycholog, dyrektor szkoły, nauczycielki i ustaleniu co to jest agresja słowna. W dalszej części uczniowie klasy pierwszej podawali przykłady, agresji słownej. Podsumowaniem było stworzenie Kodeksu Umów i Zasad i umieszczenie go na gazetce szkolnej dla wszystkich uczniów.

Rok Szopenowski

Dnia 18. 03.2010r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel w formie słowno- muzycznej. Uczniowie recytowali utwory o naszym wielkim pianiście. Słuchano utworów szopenowskich. W trakcie spektaklu została przedstawiona prezentacja ukazująca życie i twórczą działalność Fryderyka Szopena. Na zakończenie spektaklu uczniowie klasy pierwszej zatańczyli taniec z chustami do przepięknej kompozycji Szopena. "Minute Waltz". Program przygotowały; Barbara Dudzik, Ewa Sobczyk, Agnieszka Szałer.

Podczas uroczystości uczniowie klasy I zaprezentowali swoje zdolności taneczne.

 

 

 

DZIEŃ KOBIET

Dnia 8 marca męska część braci uczniowskiej zrobiła wszystkim kobietom (dużym i małym) naszej szkoły niespodziankę w postaci życzeń oraz łakoci. Był też czas na akcent artystyczny. Bez względu na to, czy Dzień Kobiet jest świętowany oficjalnie, czy tylko w wąskim gronie, wszystkim Paniom (nie tylko z tej okazji) życzymy pogody ducha, dużo zdrowia oraz sukcesów w pracy zawodowej i życiu prywatnym.

Dawid Michta przywitał wszystkich zgromadzonych...

 

Profesor Gryzipiórek (Jan Schuda) przedstawił wszystkim definicję kobiety...

 

Występy zostały nagrodzone gromkimi brawami...

 

 

BAL KARNAWAŁOWY

W ostatni dzień karnawału (tzw. "Śledzik") 16.02.2010 roku odbył się w Szkole Podstawowej im.T. Halika w Górznej bal maskowy. Organizowali go harcerze i samorząd szkolny . Wszystkie dzieci stanęły na wysokości zadania tworząc kreacje postaci z baśni, bajek i filmów.
Wspólnie tańczyły koty i smoki, kowboje i Indianie, księżniczki, królowie i damy dworu. Utworzono wiele punktów z napojami i przekąskami, stanowiska wróżb, makijażu i loterię. Dochody przeznaczono na samorząd szkolny i szkolną drużynę harcerską.

Prezentacja przybyłych gości

 

"Kto ma tyle wdzięku co ja?"

 

Zabawy i konkursy sprawiały wiele radości

 

Pamiątkowe zdjęcie

JASEŁKA

18 grudnia jak co roku w naszej szkole przygotowano jasełka. Tym razem odpowiadały one ideom rozpowszechnionym przez patrona naszej szkoły, wielkiego podróżnika, Tony'ego Halika. Do żłóbka Jezusa przybyli przedstawiciele wielu narodów i ras, między innymi Indianeczka, Eskimos, piękna mieszkanka Afryki, przybysze z Arabii, Europejczycy i Azjaci. Oczywiście nie zabrakło pastuszków, trzech króli i chóru anielskiego. Widownia złożona z rodziców, mieszkańców Nowin i Górznej była pod silnym wrażeniem zarówno mądrych słów i próśb składanych Jezusowi, jak i piękną dekoracją i strojami. Mali wykonawcy, uczniowie klasy I i III zostali nagrodzeni długimi brawami. Program przygotowały Barbara Dudzik i Renata Ekman, akompaniament Agnieszka Szałer.

 

GMINNY KONKURS RECYTATORSKIW piątek  18 grudnia w naszej szkole zorganizowano kolejny już konkurs Boże Narodzenie w poezji i prozie. Przed jury, w którego składzie zasiadły panie: Joanna Stańkowska, Maria Rumińska i Jadwiga Rozenfeld wystąpiło kilkunastu młodych recytatorów ze szkół podstawowych gminy Złotów. Występy były niezwykle efektowne, ze świetnie dobranymi wierszami, wzbogacone ciekawymi elementami choreografii i scenografii oraz pozbawioną tremy grą aktorską. Jury miało trudny wybór, ale zdecydowało, że w kategorii klas I-III najwyższą ocenę uzyskała Wiktoria Topolewska (SP Święta), przed Julią Rzechtalską (SP Stawnica) i Izabellą Wróblewską (SP Sławianowo). W kategorii klas IV-VI pierwsze miejsce zdobyła Sandra Drajer (SP Święta), drugie przyznano Tomaszowi Mengauco (SP Stawnica), a trzecie Magdalenie Nowak (SP Sławianowo).


Wyjątkowo wzruszający był występ, w którym główną bohaterką była Dziewczynka z zapałkami H. Ch. Andersena. Najlepszym recytatorom wręczono nagrody oraz dyplomy, a wszystkich uczestników obdarowano słodyczami. Konkurs był dla wszystkich okazją do dobrej zabawy i wprowadził uczestników, widzów i zaproszonych gości w atmosferą nadchodzących świąt Bożego Narodzenia.

 

"Z łańcuchów oswobodzona"

10 listopada odbyła się patriotyczna uroczystość z okazji Święta Niepodległości. Apel był wspaniałą lekcją historii ukazującą trudną i pełną poświęceń walkę Polaków o niepodległość. Trafne dobrane utwory poetyckie, piękna dekoracja i wzruszająca oprawa muzyczna sprawiły, że przez 45 minut w ciszy i skupieniu cała społeczność szkolna przeżywała pełną krwi i bólu drogę do odzyskania niepodległości. Uczestnicząc w akademii swoim zachowaniem i postawą wszyscy wyrazili swą wdzięczność i uznanie tym, którzy walczyli i ginęli za naszą wolną Polskę .
"Cześć ich pamięci"

 

Rozpoczęcie roku szkolnego
2009/2010

 Jak co roku rozpoczęcie zajęć szkolnych rozpoczęło się 1 września. W związku z okrągłymi rocznicami :65 Powstania Warszawskiego i 70 wybuchu II wojny światowej uczniowie przygotowali krótki spektakl przypominający te wydarzenia. Po uroczystym powitaniu i występach wszyscy rozeszli się do swoich klas. Niektórzy spotkali się z nowymi nauczycielami i wychowawcami. W tym roku w naszej szkole pracę rozpoczęli: Pani Iwona Kowalska, Dorota Łosoś i Agnieszka Szałer.

 

POWRÓT

 
Copyright © 2005 by Versinon. Wszystkie prawa zastrzeżone.