STRONA GŁÓWNA > AKCJE EKOLOGICZNE


Rok szkolny 2013/2014

Zimowa wyprawa

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Tony’ego Halika w Górznej zainspirowani przez myśliwych z Koła Łowieckiego „Kuropatwa” w Złotowie po raz kolejny wzięli udział w akcji zimowego dokarmiania zwierząt.

Przez cały tydzień przedszkolaki i uczniowie przynosili do szkoły, różne smakołyki – dary dla leśnej zwierzyny.

W mroźny styczniowy dzień z pomocą rodziców i myśliwych, uczniowie klasy drugiej udali się do paśnika.

Myśliwie z koła łowieckiego opowiedzieli dzieciom, że każde koło łowieckie gromadzi zapasy na zimę dla zwierząt, bo każdy myśliwy ma obowiązek dokarmiania zwierząt. Następnie po przybyciu do paśnika, w którym było dużo zgromadzonej karmy, zachowując ciszę i czujność dzieci zostawiły wszystko to, co przyniosły: ziarna zbóż, marchew, suchy chleb, kapustę, żołędzie. Dowiedziały się wielu ciekawych informacji na temat dokarmiania zwierząt, co to są lizawki, dlaczego niektóre drzewa oznaczone są żółtą opaską. Podczas wyprawy w teren myśliwi uczyli nas jak rozpoznawać tropy zwierząt oraz odpowiadali na wszystkie pytania zadawane przez dzieci.

Bardzo dziękuję panu Markowi Landowskiemu i Zbigniewowi Dudzikowi za wspaniałą, niezapomnianą wyprawę.

GALERIA

Lekcja z myśliwym

Andrzej Frycz Modrzewski stwierdził niegdyś, że „Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie.”

Współpraca Szkoły Podstawowej w Górznej z Kołem Łowieckim „Kuropatwa” w Złotowie , trwa bardzo długo.

W tym roku szkolnym nasza szkoła przystąpiła do konkursu przyrodniczo- łowieckiego organizowanego przez koła łowieckie w okręgach PZŁ w Kaliszu, Koninie, Lesznie, Pile i Poznaniu pod patronatem Wojewódzkiego Sejmiku Łowieckiego w Poznaniu Zadania konkursowe realizowane są przez  innowacyjne  rozwiązania niektórych treści.

Spotkania z myśliwymi i leśnikami w naszej szkole wrosły w harmonogram pracy naszej szkoły.15 listopada gościł u nas Damian Nurczyk myśliwy z Koła Łowieckiego „Kuropatwa” w Złotowie.

Celem spotkania było rozszerzenie wiedzy  przyrodniczo – myśliwskiej, o tematykę roli myśliwego i leśnika we współczesnym pojmowaniu gospodarki łowieckiej i leśnej. W trakcie spotkania myśliwy przedstawił multimedialną prezentację urozmaiconą demonstrowaniem trofeów łowieckich. Pokazy zdjęć zostały wzbogacone dodatkowym komentarzem na temat potrzeby ochrony zwierzyny i przyrody. Podczas spotkania uczniowie zadawali pytania na które otrzymywali wyczerpujące odpowiedzi.

Spotkanie z myśliwym cieszyło się dużym zainteresowaniem i przebiegało w miłej i serdecznej atmosferze.

 

Sprzątanie świata w Górznej i okolicy

Nie ograniczamy się tylko do sprzątania wokół szkoły. Sprzątamy w Górznej, Nowinach i przy drodze łączącej te dwie wsie. Tej jesieni nazbieraliśmy ponad 40 worków śmieci. Apelujemy do tych co śmiecą. LUDZIE ZLITUJCIE SIĘ!!!! NIE CHCEMY ŚMIECI!!!!!

GALERIA

 

Zbiór kukurydzy

GALERIA

Dnia 15 września, uczniowie klasy drugiej i piątej uczestniczyli w zbiórce kukurydzy dla zwierząt leśnych. Gdy już dotarliśmy na miejsce podzieliliśmy się na grupy. Każda grupa otrzymała po jednym wiaderku. Pełne wiadra z kukurydzą odnosiliśmy na przyczepkę. Było bardzo wesoło. Opowiadaliśmy sobie  różne dowcipy, przez co praca szła nam szybciej. Najlepszą frajdą była dla nas przejażdżka na przyczepie  pełnej kukurydzy. Po ciężkiej pracy był czas na posiłek, ufundowany przez myśliwych z koła łowieckiego. Po przerwie wróciliśmy  znowu zabraliśmy się do zbierania kukurydzy. Nazbieraliśmy pełne pełne przyczepy. Zmęczeni i pełni wrażeń wróciliśmy do domu, mając świadomość że naszą pracą pomagamy zwierzęta w czasie zimy.

Monika Taras- klasa V

Zbiórka makulatury


Każde zebranie 60 kg makulatury to uratowane jedno drzewo. Rodzice i uczniowie klasy II po raz kolejny zakończyli zbiórkę makulatury. Zebraliśmy aż 880 kg. W ten sposób rodzic uczy swoje dzieci segregacji odpadów, co przyczynia się do ochrony środowiska. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili sie do akcji, a szczególnie panu Przemysławowi Małaczkowi i pani M. Tyda, którzy czuwali nad sprawnym przebiegiem akcji.

 

 

ARCHIWUM

 

Rok szkolny 2009/2010

Rok szkolny 2010/2011

Rok szkolny 2011/2012

Rok szkolny 2012/2013

 

 

 


Szkoła Podstawowa
w Górznej

"Szkołą z Klasą"

 


Copyright © 2005 by sgorzna.wot.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.