STRONA GŁÓWNA > AKCJE EKOLOGICZNE


Rok szkolny 2012/2013

 ŻYWA LEKCJA PRZYRODY - ZWIERZĘTA EGZOTYCZNE

ZOBACZ GALERIĘ

 

 

W październiku 2012 roku w naszej szkole gościł prywatny hodowca zwierząt egzotycznych  Pan Jarosław Rejmer, który przybył do naszej szkoły już po raz drugi. Uczniowie podzieleni na dwie grupy, w ciągu dwóch godzin lekcyjnych mieli okazję uczestniczyć w niecodziennej żywej lekcji przyrody. Uczestnicy podziwiając wystawę rzadko spotykanych okazów zwierząt, usłyszeli bardzo wiele ciekawostek, związanych między innymi z przyzwyczajeniami  niezwykłych zwierząt. Niektóre mogli również dotknąć i pogłaskać.                     

W podświetlonych terrariach uczniowie mogli podziwiać między innymi: kameleony, gekony, agamy, olbrzymie patyczaki, straszyki, liśce, modliszki, karaczany, chrząszcze,  pająki i skorpiony. Dla wszystkich uczestników było to bardzo ciekawe doświadczenie  stojąc „oko w oko” z rzadkimi okazami zwierząt. Pięknie ubarwiony kameleon z niezwykłymi oczami wzbudził ogromny podziw. Chwilę grozy wywołała sama wylinka pająka ptasznika - co by się działo, gdyby sam jej właściciel opuścił swojej terrarium?! Każda grupa zasypywała prowadzącego pytaniami, na które w ciekawy sposób odpowiadał.                                                                Spotkanie z panem Jarosławem Rejmerem i jego egzotycznymi zwierzętami rozbudziło wśród uczniów zainteresowanie przyrodą.

 

Klasa I

"Kiszenie ogórków"

Uczniowie klasy pierwszej nie tylko uczą się z książek ale działają praktycznie. W ostatnim czasie kisili ogórki. Pora na kiszenie ogórków może późna, ale poznanie tajemnicy kiszenia była wielką przygodą, co widać na załączonych zdjęciach.

SPRZĄTANIE ŚWIATA

"Sprzątanie Świata" to ogólnopolska akcja, w której biorą udział wszystkie polskie szkoły. W tym roku już po raz kolejny uczniowie naszej szkoły SPRZĄTALI ŚWIAT. Uczniowie  zaopatrzeni w rękawice i worki foliowe, zabrali się do sprzątania terenów wokół szkoły i pobliskiego przystanku. Cieszymy się, że mogliśmy pomóc oczyścić ze śmieci NASZĄ PLANETĘ.  W naszej galerii znajdziecie kilka zdjęć dokumentujących tę akcję.

 

 

 

KLASA 3 NA LEKCJI PRZYRODY

 

Klasa  III wybrała się na zajęcia przyrodnicze do pobliskiego lasu. Dzieci obserwowały przez lornetkę zwierzęta i ptaki, które żyją w naszych lasach. Później oglądały przez lupę  małe owady i rośliny, zbierały ciekawe okazy, które wykorzystają na zajęciach do wykonania prac plastycznych oraz zielnika. Wyprawa była bardzo ciekawa i pouczająca.

 

 

 

 

ARCHIWUM

 

Rok szkolny 2009/2010

Rok szkolny 2010/2011

Rok szkolny 2011/2012

 Szkoła Podstawowa
w Górznej
"Szkołą z Klasą"

Copyright © 2005 by sgorzna.wot.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.