zn  

STRONA GŁÓWNA > I Kalejdoskop przyrody

I KALEJDOSKOP
PRZYRODY
 
 

Nie ma siły nad siłę przyrody

30 września - 2 października 2011 r.

 

Aldona Bendler nauczyciel I LO w Stargardzie Szczecińskim

Elżbieta Stasiukiewicz-Jaśniewska nauczyciel IX LO
im Kazimierza Jagiellończyka w Toruniu

ks. Zygmunt Czaja - dyrektor Bursy Katolickiej dla chłopców w Szczecinku

Maja Rut-Marcinkowska - nauczyciel fizyki z Poznania

Zespołu Russkaja Dusza z Torunia – Magdalena Cysewska, Michał Hajduczenia, Marek Kamola

Celem imprezy było uwrażliwienie na piękno otaczającej przyrody i poznanie ciekawostek przyrodniczych. Kalejdoskop objął zasięgiem nie tylko szkołę w Górznej. Prelekcje i warsztaty odbywały się też w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii w Radawnicy,  dla mieszkańców Nowin, a całość zakończyła się dwoma koncertami zespołu Russkaja Dusza w Magazyn Cafe  w Złotowie i w auli MOS w Radawnicy.

Przedszkolaki bawiły się naśladując drzewa własnym ciałem, brały udział w warsztatach plastycznych pod kierunkiem p. Aldony Bendler. Uczniowie szkoły również brali udział w różnorodnych formach zajęć. Tajemnice fizyki młodzież poznawała podczas zajęć z paniami Elżbietą Stasiukiewicz-Jaśniewską i Mają Rut-Mracinkowską. Uczestnicy samodzielnie wykonywali wiele doświadczeń i eksperymentów ukazujących piękno i siłę przyrody w otaczającym nas świecie. Ks Zygmunt Czaja przeprowadził prelekcję "Bóg a siły przyrody", która jak wszystkie jego poprzednie wystąpienia wzbudziła wielkie zainteresowanie.

W Nowinach i w Górznej uczestnicy Kalejdoskopu brali udział w akcji sadzenia drzew. Nadzór nad akcją sprawowała geodeta p. Danuta Żurawicka i pracownik Wojewódzkiego Rejonu Dróg - Bogumiła Ostrowska ze Złotowa.

Ostatniego dnia Kalejdoskopu wyruszyła przyrodnicza, rodzinna wyprawa do Księżego Lasu na obrzeżach rezerwatu Uroczyko Jary.

I KALEJDOSKOP W OBRAZACH

 

Bóg a siły natury

 

Wyprawa do Księżego LasuSzkoła Podstawowa
w Górznej

"Szkołą z Klasą"

 


Copyright © 2005 by Versinon. Wszystkie prawa zastrzeżone.